58. minuta
Desátý vzájemný duel má zatím blízko k první remíze. Američané se zatím nikam neženou, Angličané nejsou schopni využívat své šance.
54. minuta
Do další šance se dostával Heskey, ovšem nejenže špatně zpracoval míč, ale také byl v ofsajdu.
52. minuta
Anglie
Heskey ale ne, Lennon jej vyslal do sóla, anglický bombarďák ovšem zpoza vápna trefil pouze skvěle postaveného Howarda.
51. minuta
Rooney se dostal do obrovské příležitosti, byl ovšem v ofsajdu. Vzrušení je tak zbytečné.
49. minuta
Anglie
Aaron Lennon nyní přesprintoval po pravé straně všechny své soupeře, jeho centr od brankové čáry minul všechny kopačky jeho spoluhráčů.
47. minuta
Angličané jsou v tlaku, dokázali z něj zatím vytěžit pouze žlutou kartu pro Demerita.
46. minuta
Druhá půle začala výkopem Anglie a také druhou změnou v jejím dresu - na hřiště přišel stoper Garragher, který nahradil Ledleyho Kinga. Howard v americké brance (kvůli zranění) zůstal, Green v anglické (i před hrubici) také.
21:18

První poločas je u konce a pohoda na anglické lavičce je ta tam. Svěřenci Fabia Capella měli skvělý nástup do utkání, ovšem Američané jedinou střelou na branku, kterou si do sítě srazil gólman Green srovnali ukazatel skóre na 1:1. Za 15 minut opět na shledanou.

• Anglie - USA (Beckham a Ferdinand).

Anglie - USA (Beckham a Ferdinand). / Autor: Reuters

45. minuta
důležité
Angličané jsou v šoku, jejich akce postrádají lehkost z první poloviny úvodního dějiství. Nastavují se tři minuty.
41. minuta
Anglie
Na druhé straně se snažil odpovědět Johnson, jeho mnohem nebezpečnější střelu zpoza vápna Howard s přehledem zkrotil.
40. minuta
gól

Góóóól! A je to tu. Další kiks anglického gólmana. Robert Green dostal opravdu laciný gól! Z dálky napřáhl Dempsey a Green si srazil střelu do vlastní sítě.

• Anglie - USA (Green inkasuje).

Anglie - USA (Green inkasuje). / Autor: Reuters

39. minuta
USA
Zpoza vápna krásně napřáhl Donovan a jeho křižná střela jen těsně minula pravou tyč anglické branky.
38. minuta
Anglie
Nový muž v sestavě Albionu Wright-Phillips potvrdil, že rád a často střílí. Po přistrčení Rooneyho ale zpoza vápna hodně minul.
35. minuta
Anglie
Další závar před americkou brankou. Rooney místo zakončení volil přihrávku, tu zablokovali beci zámořského týmu na roh.
32. minuta
důležité
Gólman Howard je v pořádku, minimálně poločas nejspíše dochytá.
30. minuta
Překvapení na druhé straně - Milnera, kterého větral na levé straně Cherundolo, a dostal žlutou kartu, nahradil Wright-Phillips.
29. minuta
důležité

Závar také před americkou brankou - angličané zmáčkli svého soka, vše ale končí nešetrným skluzem Heskeyho do Howarda, oba se natahovali na centr od Johnsona. Americký gólman si přilehnul ruku a podle všeho dostal od anglického tanku také naloženo do hrudníku. Bude muset střídat?

• Anglie - USA (souboj Howarda a Heskeyho).

Anglie - USA (souboj Howarda a Heskeyho). / Autor: Reuters

27. minuta
USA
Z následné standardní situace nacentroval Donovan a Onyewu ohrozil Greena, jeho hlavička ale skončila asi metr od pravé tyče anglické branky.
26. minuta
důležité

Cherundulo potřetí přehrál Milnera, ten jej fauloval a sudí mu to pěkně sečetl - žlutá karta.

• Anglie - USA (Milner vidí žlutou kartu).

Anglie - USA (Milner vidí žlutou kartu). / Autor: Reuters

20. minuta
Anglie
Jak může být fotbal krásný a jednoduchý. Heskey prodloužil nákop od gólmana na Rooneyho, ten postrčil na křídlo na Lennona a ten se vřítil z pravé strany sám do vápna. Jeho střílenou přihrávku před branku odvrátil Onyewu.

Nepřehlédněte

Sestava Anglie: 12 R. Green - 2 G. Johnson, 6 J. Terry, 20 L. King (46. Carragher), 3 A. Cole - 7 A. Lennon, 8 F. Lampard, 4 S. Gerrard, 16 J. Milner (31. minuta S. Wright-Phillips) - 10 W. Rooney, 21 E. Heskey (79. Crouch)
Sestava USA: 1 T. Howard - 6 S. Cherundolo, 15 J. DeMerit, 5 O. Onyewu, 3 C. Bocanegra - 8 C. Dempsey, 4 M. Bradley, 13 R. Clark, 10 L. Donovan - 17 J. Altidore (86. Holden), 20 R. Findley (77. Buddle)