16. června 2014 13:02 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Bosenská média chválí reprezentaci: Skvělý výkon, chybělo jen štěstí

Fanoušci Bosny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bosny. | foto: Reuters

PRAHA Kdepak debakl, naopak fantastický a nadějný výkon. Média v Bosně a Hercegovině nepovažují noční prohru reprezentace s Argentinou 1:2 za tragédii. Soupeř byl o vlásek lepší, ale my pořád máme velkou šanci na postup do další fáze mistrovství světa, shodují se deníky.

"Naši reprezentanti předvedli proti favorizovanému soupeři velmi dobrý výkon a kdyby měli jen trochu sportovního štěstí, mohli jsme v historicky prvním zápase naší země na světových šampionátech brát i historicky první body. Minimálně jeden," píše list Dnevni Avaz.

Podle jeho zpravodaje bosenskohercegovští Draci, jak se týmu přezdívá, předvedli, že na největším fotbalovém turnaji světa hrají právem.

"Po snížení díky Ibiševičovi v 85. minutě už zbývalo málo času na vyrovnání, ale i vedle smutku z prohry se svěřenci trenéra Safeta Sušiče mohou pyšnit fantastickým představením, které světu nabídli. Svatostánek Maracaná opouštěli s hrdostí."

List Oslobodjenje píše, že Draci kladli Argentině místy až heroický odpor v bitvě, která byla po většinu času vyrovnaná.

"Přitom jsme nezačali šťastně, když si Kolašinac už ve třetí minutě nešťastně srazil Messiho míč do sítě. Nicméně Sušičův tým se nevzdával, o čemž svědčí i poměr střel na bránu 15:10 v neprospěch Argentiny. Ta slavila vítězství jen díky svému brankáři Romerovi, který dvakrát zázračně zabránil jasným gólům," zdůrazňuje deník.

Pochvala od Milutinoviče

Ve prospěch týmu Bosny a Hercegoviny se po zápase vyjádřil také legendární srbský kouč Bora Milutinovič, který proslul tím, že se v minulosti probil na mistrovství světa s týmy Mexika, USA, Kostariky, Nigérie a Číny. Tím drží ojedinělý světový primát.

"Džeko, Ibiševič, Pjanič nebo Misimovič jsou výteční hráči, ale působíte špičkově i jako kolektiv. Proti Argentině, která je fotbalovou velmocí, Sušičovo mužstvo hrálo velmi dobře a nemělo by se obávat, že nepostoupí do další fáze, protože Nigérie a Írán tak kvalitní týmy nemají," citoval list Oslobodjenje Milutinoviče, který v Brazílii působí jako televizní komentátor a zároveň je poradcem Kataru, pořadatele mistrovství světa v roce 2022.

Podle sarajevského deníku Nezavisne novine byla noční atmosféra v ulicích a na náměstích metropole Bosny a Hercegoviny skvělá, tisíce lidí sledovaly zápas na obřích obrazovkách.

"Radost jim vrátil Ibiševičův historický gól na 1:2 - příznivci jej oslavili bengálskými ohni a petardami. Mohou být hrdí, protože Džeko a spol. se favorita nezalekli," píše list.