25. června 2014 13:30 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Chceme se u fanoušků vykoupit, vzkazují před posledním zápasem Bosňané

Tino-Sven Susic po prohraném zápase. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tino-Sven Susic po prohraném zápase. | foto: ČTK

Očekávání byla jiná. Středa měla být dnem, kdy tým Bosny a Hercegoviny chtěl svést bitvu s Íránci o druhé místo ve skupině. Nestalo se, rozhodčí neuznali regulérní Džekův gól Nigérii, takže příběh už má jiný nádech. "Přesto se chceme v zápase s Íránem rozloučit se šampionátem se ctí," zní z tábora fotbalistů balkánského týmu.

"Není to tak, že bychom ve středu od 18.00 neměli o co bojovat. Prohry s Argentinou 1:2 a Nigérií 0:1 přinesly zklamání nám i našim fanouškům, postup už je ztracený, ale v našem závěrečném zápase budeme znovu usilovat o vítězství," pravil Safet Sušič, trenér bosenských Draků, jak reprezentačnímu mužstvu příznivci přezdívají.

TIME OUT LN

"Možná jsme tady dosud hráli příliš ofenzivně, ale takový je náš styl a když nepadají góly, často se prohrává. Na útočný fotbal vsadíme i proti Íránu," slíbil kouč. Podle reprezentanta bývalé Jugoslávie bude na tomto výsledku záležet, jaké bude přivítání výpravy na sarajevském letišti. "Když uzavřeme naše účinkování v Brazílii na úrovni, není důvod, aby nás lidé přivítali pískotem. Věřím, že nezapomenou, že toto mužstvo se vůbec poprvé v krátké historii naší země probilo na šampionát," dodal Sušič.

Brankář: Chceme napravit dojem

Podobně přemítal i brankář Asmir Begovič. "Druhou prohrou pro nás mistrovství světa neskončilo, proti Íránu budeme chtít napravit dojem a taky se vykoupit v očích fanoušků. Myslím, že když ten zápas dovedeme k vítězství, uděláme jim radost. Bylo by hezké zakončit náš debut na šampionátu výhrou, byť by to byla výhra jediná," uvedl gólman Stoke City.

Fanoušci Bosny.

Fanoušci Bosny.

Terčem kritiky se po sobotní noční prohře s Nigérií stalo několik hráčů, mezi nimi i Edin Džeko. Fanoušci mu vytýkali málo snahy, málo naběhaných kilometrů a nakonec i úsměv ve tváři po zápase. Někdejší kanonýr Teplic se ale ohradil.

"Ze všeho nejvíc jsem toužil po postupu, ale - bohužel. Neměli jsme štěstí a proti nám byly i některé další okolnosti. Síla týmu se ale pozná podle toho, jak rychle po pádu vstane. Proti Íránu se pokusíme o napravení dojmu, protože naše mise na cestě vytváření silného týmu teprve začíná," vzkázal Džeko prostřednictvím facebooku.
Střelec Manchesteru City se dotkl také svého neuznaného gólu proti Nigérii kvůli chybně odmávanému ofsajdu.

O odchodu se Sušič bavit nechtěl

"Věřte mi, že kdyby ten gól rozhodčí uznali, byl bych šťastnější než všichni fanoušci dohromady. Ale nestalo se, osud nám nepřál. Teď musíme zvednout hlavu a znovu bojovat, abychom aspoň na závěr udělali našim fanouškům radost."

ČTĚTE VÍCE

Hned po prohře s Nigérií se začalo spekulovat o budoucnosti trenéra Sušiče u týmu. Kritici koučovi vytýkají, že v obou zápasech poslal do hry ofenzivního záložníka Vedada Ibiševiče vždy až v průběhu druhého poločasu, že proti Nigérii nepostavil levého obránce Seada Kolašinace a podobně.

"Odpovídat na tuto otázku před zápasem s Íránem by nemělo žádný smysl. Udělali jsme něco, co se nikomu jinému před námi nepovedlo, budou si nás pamatovat jako první tým Bosny a Hercegoviny, který na mistrovství světa postoupil. Jednou přijde chvíle rozloučení, ale teď na ty hovory vážně není pravá chvíle," konstatoval Sušič.

Jiří Jakoubek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!