13. července 2014 13:28 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Hrozný fotbal a mizerný výkon, kritizuje brazilský tisk reprezentaci

Také obranná opora Chelsea David Luiz se na šampionát kvůli zranění nepodívá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Také obranná opora Chelsea David Luiz se na šampionát kvůli zranění nepodívá. | foto: Reuters

BRASÍLIA/PRAHA Brazilský tisk nemá s domácími fotbalisty po porážce 0:3 v utkání o třetí místo na mistrovství světa s Nizozemskem slitování. S nadšením očekávané vystoupení na vlastní půdě končí podle tamních listů melancholicky a další fiasko jen odhalilo, že výběr Luize Felipa Scolariho byl po herní stránce nemohoucí.

List O Globo označil turnaj za šampionát překonaných negativních rekordů. Vyjmenovává hned osm nelichotivých statistik, ve kterých "Kanárci" překonali sami sebe či jiné týmy. Hostitel šampionátu například nikdy neschytal tak vysokou porážku, jako Scolariho svěřenci v semifinále s Německem (1:7).

"Brazílie se loučila za pískotu publika další prohrou. Limity tohoto týmu, co se týče herní i taktické stránky, byly znovu naplno odhaleny. Rozhodčí sice během zápasu nadělal hodně chyb, ale Scolariho tým byl po celou dobu horší," píše O Globo.

O Tempo se víc soustředí na kontroverzní výroky alžírského rozhodčího Haimúdího, který odpískal penaltu při faulu před vápnem a přehlédl těsný ofsajd před druhým gólem, ale výsledek tím rovněž neomlouvá. "Medaile by po debaklu v semifinále byla jen symbolickou náplastí, ale mohla trochu potlačit bolest. Takhle se to jen zhoršilo," shrnuje.

"Bylo to melancholické rozloučení s mistrovstvím. Brazílie se z debaklu s Německem nevzpamatovala a byla pro Nizozemce snadnou kořistí," uvádí s tím, že pětinásobní šampioni už nejsou tím týmem, kterým byli dříve. Například obranný zákrok Davida Luize před druhým gólem Nizozemců byl prý "groteskní".

Podle Correio Braziliense se v plné nahotě znovu ukázala bída a nemohoucnost Scolariho výběru. "Brazílie uzavřela šampionát hrozným fotbalem a jasnou porážkou. Další mizerný výkon popírá tvrzení, že porážku s Německem zavinilo jen chvilkové zatmění," oponuje trenérovi.

"Brazílie končí v slzách, nezmohla se ani na třetí místo, které by trochu utěšilo fanoušky po hrůzostrašném semifinále. Na stupně vítězů se propracovalo Nizozemsko, které gólem už ve třetí minutě smazalo jakékoliv naděje Brazílie na bronz," píše Expresso.

ČTK, Lidovky.cz