22. května 2014 13:31 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Červenka před čtvrtfinále: Nic jsme nepředvedli, favority jsou Američané

Roman Červenka na tréninku reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Červenka na tréninku reprezentace. | foto: ČTK

MINSK (od našeho zpravodaje) Dívá se na věc realisticky. Hokejový útočník Roman Červenka je před čtvrtfinále MS opatrný a při zemi a na otázku, proč to národnímu mužstvu v Bělorusku nejde, odpovídá: "Je otázka, jestli máme tak dobrý tým."

Máte pochybnosti?
Hokej se dneska vyrovnává a nikoho nemůžete podcenit. Nechci nás omlouvat, ale Francouzi hráli fakt výborně. I tak bychom ten zápas měli zvládnout. Nebo minimálně neprohrávat 0:3. Na druhou stranu: kdybychom neprohrávali 0:3, možná bychom se neprobrali. Ke čtvrtfinále s Američany musíme přistoupit jinak.

Roman Červenka (vlevo) a Jaromír Jágr.

Na čtvrtfinále se Červenka přesune do útoku s Jágrem.

Dostali jste vynadáno od trenéra Růžičky. Pomůže to?
Bylo to logické vzhledem k situaci, jaká je. Chtěl nám něco říct, tak to řekl. Hra není ideální, výsledky také ne a my jsme kromě Norů v podstatě nikoho neporazili. Teď se ale všechno maže, začíná se od znovu, tak doufám, že konečně začneme hrát ten nejlepší hokej. Jestli ne, pojedeme domů.

Dá se vše předchozí smazat?
Musíme se na to připravit každý individuálně. A odvést perfektní týmový výkon, protože si nemyslím, že by Američané byli slabým soupeřem nebo že by měli horší tým než my. My zatím žádný super mančaft nemáme, nic jsme na mistrovství nepředvedli. Proto jsou favorité Američani.

Čtvrtfinále mohou rozhodnout nájezdy, které vám na MS nejdou. Trénujete je?
Při tréninku je jezdíme pořád. Je to o štěstí i o umění. Není to jednoduché, protože gólmani jsou dobří a velicí. Ale nepůjdeme do zápasu s myšlenkou, že budou penalty. Když přijdou penalty, tak přijdou. Předtím se ale budeme snažit vyhrát.

S USA jste hráli naposledy na olympiádě v Soči. Pomůže ta zkušenost?
Budou hrát stejným stylem jako Kanada. Jsou zvyklí na malé hřiště, umí dobře bruslit, jsou přímočaří do brány. Hrají takový efektivní hokej, který bychom také rádi předváděli, ale moc nám nejde. Víme, co od Ameriky čekat. V takovém zápase nemůžete vypnout ani na minutu, protože vás to pak bude mrzet.