24. minuta

Nejhorší česká přesilovka českého týmu na turnaji končí, Pärsson vypálil na Vokouna.

• Česko - Švédsko.

Česko - Švédsko. / Autor: Reuters

23. minuta
Třetímu útoku se první minuta nepovedla, už je na ledě Jágr, Vampola a Klepiš, ani jim se nevede lépe.
Jak dopadne druhá česká přesilovka? Ta první trvala kvůli českému faulu jen 20 vteřin.
22. minuta
Švédsko
Obrovský tlak Voráčkovi řady končí závarem před Gustavssonem a vyloučením Bäckmana.
22. minuta
Marek vystartoval po levém křídle, ale Gustavsson skvěle vyrazil. Češi ale vstoupili do druhé třetiny lépe než do té úvodní.
21. minuta
Druhá třetina právě začala.
Přes čtyři sta hokejových fanoušků v Praze zaplnilo spodní část Václavského náměstí, kde u velkoplošné obrazovky sledovali semifinálový zápas mistrovství světa mezi Českem a Švédskem - VÍCE ČTĚTE ZDE!
První třetina je u konce. Čeští hokejisté nebyli lepším týmem, také kvůli časté hře v oslabení. Druhou polovinu první třetiny ale Růžičkovci hru vyrovnali. Stav zápasu je zatím 1:1, na střely vedou Švédové 11:5. Za patnáct minut opět nashledanou.
20. minuta
Švédsko
Dvojička Omark - Harju opět zahrozila, druhý jmenovaný sám před Vokounem naštěstí kotouč mezi betony českého brankáře nepropašoval.
18. minuta
Český bek se trefil střelou nad betonem, skvěle clonil před Gustavssonem Novotný a čeští hokejisté vyrovnávají na 1:1. Branka z čistého nebe, ale nakopla nejen české hráče, tak i fanoušky.
18. minuta
gól

GÓÓÓÓÓÓL!!!! Mojžíš se trefuje!

• Česko - Švédsko (Červenka se raduje z gólu).

Česko - Švédsko (Červenka se raduje z gólu). / Autor: ČTK

17. minuta
Hraje se nahoru, dolů. Ani jeden tým se ale nedostává do zakončení. Na střely vedou švédští hokejisté 9:3.
15. minuta
Červenka mířil do brejku, ale kotouč mu skákal mezi bruslemi a nebyl schopen jej zpracovat. Škoda...ale první náznak chybičky švédských obránců.
15. minuta
Švédsko
Harju vypálil z voleje, ale Vokoun na místě.
13. minuta
Oba týmy jsou v plném počtu a čeští hokejisté míří do útoku, Vampola se ale k zakončení nedostal.
11. minuta
důležité
A je po přesilovce. Jágrova střela byla sražena a švédští hráči se dostali do protiútoku, ale už ve výhodě, na trestnou lavici míří Petr Vampola za sekaní.
10. minuta
důležité
Mortensson jde na trestnou lavici za držení Hubáčka, přesilovku si zahrají také čeští hokejisté.
9. minuta
gól

Podivné odražení kotouče před českou brankou, Harju nadvakrát dorazil za ležícího Vokouna.

• Česko - Švédsko (Harju dává první gól).

Česko - Švédsko (Harju dává první gól). / Autor: ČTK

9. minuta
důležité
První útok českého týmu zase končí faulem. Tentokrát Jakuba Klepiše. Trochu to začíná připomínat loňskému čtvrtfinále, kdy čeští hokejisté doplatili na častá vyloučení a nebyl se schopen dostat vůbec do tempa.
8. minuta
Švédská přesilovka končí, soupeř během ní měl pouze jednu střelu na branku. Češi ale zatím Gustavssona neohrozili ani jednou. Vše končí zákrokem proti Omarkovi český brankář Vokoun.

Nepřehlédněte

Česká republika: Vokoun - Rozsíval, Čáslava - Rachůnek, Blaťák - Němec, Mojžíš - Gřegořek - Jágr, Vampola, Klepiš - Voráček, Marek, Rolinek - Kašpar, Červenka, Novotný - Růžička, Koukal, Hubáček, Kvapil

Švédsko: Gustavsson - Magnus Johansson, V. Hedman, Jonathan Ericsson, Karlsson, Bäckman, Ekman-Larsson, Gunnarsson - Nilson, Martensson, Pääjärvi-Svensson - Persson, Backlund, Andersson - Engqvist, Omark, Harju - Pettersson, Nylander, R. Wallin