PRVNÍ ZÁPAS ČESKÝCH HOKEJISTŮ V OSMIFINÁLOVÉ SKUPINĚ ŽIVĚ!
Zápas skončil. Švýcarsko porazilo Česko 3:2.
60. minuta
Ihned po vhazování fouknul hlavní sudí do píšťalky podruhé, tentokrát však naposledy.
60. minuta
důležité
Čeští hokejisté v samotném závěru způsobili velký zmatek v brankovišti gólmana Gerbera. Rozhodčí ztratili kotouč z dohledu a vteřinu před koncem přerušili hru. Puk bude do děje uveden před brankářem Švýcarů.
60. minuta
Švýcarsko
Přes celé kluziště to do odkryté brány zkusil jeden ze Švýcarů, avšak jeho střela postrádala přesnost. Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v obranné třetině hokejistů ze země helvétského kříže.
59. minuta
Čeští hokejisté hrají bez brankáře, Tomáš Vokoun opustil bránu a na place ho nahradil šestý hráč v poli.
59. minuta
Vladimír Růžička si bere oddechový čas.
56. minuta
důležité
Přihrávku po krásné individuální akci Vampoly, který skrz obrannou třetinu Švýcarů dobruslil až k bráně Gerbera, nezaregistroval Jágr. Puk projel houštinou bruslí až do prostoru, kde bezprostřední ohrožení branky nehrozí.
54. minuta
Švýcarsko
Čeští hokejisté stupňují tlak, čímž nabízejí příležitost soupeři pronikat do otevřené obrany. Dvě střely od modré čáry musel krýt Tomáš Vokoun.
51. minutě
V nadějné příležitosti se ocitl Rolinek, ale z těsné blízkosti brankoviště jen těžko hledal volný prostor okolo gólmana Gerbera. Ten jeho pokus levým betonem vyrazil.
50. minuta

Dlouho se hraje bez přerušení. Žádný z celků nenachází recept na pozornou obranu soupeře.

• Česko - Švýcarsko (fanoušci se baví).

Česko - Švýcarsko (fanoušci se baví). / Autor: ČTK

47. minuta
Česká reprezentace již hraje v plném počtu. Obranu švýcarského týmu zaměstnala Jágrova formace.
46. minuta
Švýcarsko
Švýcaři se v českém obraném pásmu zabydleli až v poslední půl minutě oslabení.
45. minuta
Čeští hokejisté budou hrát v oslabení. Dvě minuty stráví na trestné lavici Koukal za držení.
41. minuta
Hokejisté vstoupili do závěrečných dvaceti minut základní hrací doby.
40. minuta
Skončila druhá třetina, kterou Češi vyhráli 2:1. Celkové vedení 3:2 však stále patří švýcarským hokejistům.
40. minuta
Čtyři vteřiny před koncem druhého dějství brejkovou situaci neproměnil ve vyrovnání Mojžíš. Po přečíslení vystřelil jen do míst, která střežil pozorný brankář Gerber.
39. minuta
Švýcarsko
Oslabení Švýcaři kritickou fázi utkání zvládli, do ohrožení brány se dostal dvakrát Jágr, ale ani jedna jeho střela svůj cíl nenašla.
37. minuty
důležité
Švýcaři budou hrát oslabení pět na tři. Nejprve byl vyloučen za hákování Seger a o půl minuty později za zdržování Monnet.
35. minuta
Červenka vyhrál vhazování, puku se ujal Blaťák a přesnou střelou od modré čáry vymetl všechny pavučiny v rohu Gerberovy branky.

Nepřehlédněte

Česká republika: Vokoun - Rozsíval, Čáslava - Rachůnek, Gřegořek - Blaťák, Němec - Mojžíš, Barinka - Jágr, Červenka, Klepiš - Voráček, Marek, Rolinek - Kašpar, Vampola, Novotný - Růžička, Koukal, Hubáček ........................................................................... Švýcarsko: Gerber - Vauclair, Seger - Hirschi, Bezina - Du Bois, Josi - Helbling - Plüss, Rüthemann, Déruns - Ambühl, Monnet, Brunner - Savary, Lemm, Romy - Jenni, Duca, Trachsler, Niederreiter