7. května 2014 22:12 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Hokejisté poprvé trénovali v Minsku. S Jágrem bude hrát Sobotka a Klepiš

Zprava Ondřej Němec, Jaromír Jágr, Tomáš Hertl a Vladimír Sobotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zprava Ondřej Němec, Jaromír Jágr, Tomáš Hertl a Vladimír Sobotka. | foto: ČTK

MINSK (Od našeho zpravodaje) Hokejová reprezentace má za sebou první trénink v dějišti světového šampionátu. A je jasné, že v pátek vyrukuje proti Slovákům s elitní formací Jágr, Sobotka, Klepiš.

"Jsem rád, že si můžu zahrát s Jardou. V NHL pořád předvádí super výkony, tak doufám, že naše lajna bude fungovat," řekl Jágrův nový střední útočník.

Sobotka je dalším z řady Jágrových reprezentačních centrů. Naposledy na olympiádě v Soči tuhle roli plnil Tomáš Plekanec, předtím ji zastával Roman Červenka a v závěru zlatého MS 2010 Petr Vampola.

Jak reprezentanti trénovali?

1. útok: Jágr, Sobotka, Klepiš

2. útok: Hertl, Červenka, Rolinek

3. útok: Sekáč, Kovář, Hudler

4. útok: Petružálek, Novotný, Zaťovič.

"Vyzkoušíme to s Vláďou a Klépou, ale turnaj je dlouhý, tak se složení pětek může ještě změnit," poznamenal kouč Vladimír Růžička, jenž na Sobotkovi oceňuje, že "je to hodně kvalitní centr, který umí hrát dobře dopředu a výborně dozadu. A navíc má skvělé buly."

Kouč národního týmu už dopředu avizoval, že chce rovnoměrně protáčet všechny čtyři formace. 

Čtveřice Vondrka, Kašpar, Gulaš a Martin Růžička absolvovala trénink ve žlutých dresech a je jasné, že na zápas proti Slovákům se může dostat na pozici třináctého útočníka pouze jeden z nich.

"Všechny lajny jsou vyrovnané, ale největší obavy mám z obrany, kde je spousta kluků nových. A snad to sedne gólmanům, protože jejich výkon může rozhodovat," řekl trenér.

Český tým čeká v Bělorusku ostrý vstup do turnaje: v pátek je na programu derby se Slováky, v neděli duel se Švédskem a hned v pondělí s Kanadou.

Jaroslav Tomas

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!