28. června 2014 22:58, aktualizováno  23:33 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Chytím tři penalty, slíbil brankář Brazílie spoluhráčům. Pak slavil

Júlio César a Neymar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Júlio César a Neymar. | foto: Reuters

BELO HORIZONTE/PRAHA Gólman brazilských fotbalistů Júlio César si sám před penaltovým rozstřelem proti Chile (1:1, po penaltách 3:2) předpověděl, že bude hrdinou dne. Během vypjatého momentu to slíbil svým spoluhráčům. A následně to i splnil - domácí tým na mistrovství světa postoupil do čtvrtfinále.

„Před penaltami za mnou Júlio přišel a řekl mi, ať soupeře dostaneme pod tlak svým sebevědomím a on že pak chytí tři penalty,“ prozradil kapitán Thiago Silva.

Brazilský brankář následně chytil pokusy Mauricia Pinilly a Alexise Sáncheze. A rozhodující penaltu poslal chilský obránce Gonzalo Jara do tyče - 3:2 pro Júlia Césara a spol., kteří okamžitě začali křepčit a oslavovat postup do čtvrtfinále.

Bůh a rodina mi dali sílu, řekl gólman

„Jen bůh a moje rodina vědí, co právě teď prožívám. Dali mi tak moc síly!“ prohlásil po utkání. Júlio César. „Před čtyřmi lety jsem po čtvrtfinálovém vyřazení proti Nizozemsku plakal smutkem, teď jsou to slzy radosti. Sice nás ještě čeká hodně zápasů, ale sním o tom, že na konci turnaje budeme slavit.“

Kapitán Thiago Silva byl před novináři hodně dojatý: „Možná to takhle bylo předurčené. Chile má skvělý tým, ale my jsme v sobě našli skrytou sílu. Nejdůležitější je, že stojíme při sobě, i když někdo udělá chybu.“

Brazílie je sice největší favorit turnaje, ale Chile jí dalo hodně práce. Například Mauricio Pinilla trefil v poslední minutě prodloužení břevno. Kdyby dal gól, domácí tým byl teď byl ze šampionátu venku.

Ale takhle může kapitán Thiago Silva dál snít, že 13. července převezme pohár pro mistry světa: „"Zasloužili jsme si vyhrát, ale Chile patří velké uznání. Tenhle zápas ukázal naši sílu a jednotnost. Turnaj je čím dál těžší a před námi teď jsou tři zápasy, abychom splnili sen všech Brazilců.“

Petr Šedivý

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.