7. června 2010 13:30 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Fanoušci 'Oranjes' jeli na MS z Amsterdamu. Jeden se po cestě utopil

Fanoušci nizozemských fotbalistů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci nizozemských fotbalistů. | foto: Reprofoto

LILONGWE Tragicky skončila dlouhá cesta na fotbalový šampionát pro nizozemského fanouška Henka Witjse, jenž utonul v neděli na území Malawi. Šedesátiletý muž neuposlechl varování před silnými proudy v jezeře, příčinu smrti ale ještě policisté vyšetřují.

Konvoj 22 automobilů vyrazil 3. dubna z Amsterodamu na dlouhou cestu, jejímž cílem je jihoafrický světový šampionát. Zhruba stočlenná skupina se nyní ponořila do hlubokého zármutku a se svým členem se rozloučila při emotivním obřadu na břehu jezera.

Nizozemští fanoušci budou mít na počest utonolého fanouška podle informací jihoafrického listu Sunday Times na pažích při zápasech svého týmu černé pásky.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz