26. června 2010 13:09 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Fanouškům Chile oslavy postupu zhořkly, přes stovku jich zadržela policie

Fanoušky Chile mají problémy policií | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušky Chile mají problémy policií | foto: Reuters

SANTIAGO DE CHILE Chilská policie zadržela během pátečních oslav postupu do osmifinále mistrovství světa 122 lidí kvůli rušení veřejného pořádku. Proti některým z až padesáti tisíc slavících fanoušků, kteří zaplavili ulice Santiaga de Chile, museli strážci zákona opět použít vodní děla a slzný plyn.

Mohutné oslavy doprovázené policejními zásahy zatím následovaly po všech chilských utkáních na světovém šampionátu. Země, kterou před čtyřmi měsíci zasáhlo mohutné zemětřesení a vlny tsunami, prožívá tažení svých reprezentantů obzvlášť emotivně. "Jsem nesmírně hrdý na to, co naši hráči dokázali. Tentokrát se bude přepisovat historie, Chile si to zaslouží," prohlásil prezident země Sebastián Piňera.

Čtěte také

Chilský národní tým postoupil do osmifinále navzdory porážce 1:2 se Španělskem a v pondělí ho čeká souboj o čtvrtfinále s Brazílií. Doposud nejlépe si reprezentanti této jihoamerické země vedli na domácím mistrovství v roce 1962, kdy skončili třetí za Brazílií a Československem.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz