1:4. Plzeňští mladíci podlehli City s koučem Vieirou

13:59
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně do 19 let prohráli 1:4 se stejně starým výběrem Manchesteru City v úvodním utkání skupiny D UEFA Youth League, která kopíruje Ligu mistrů. Dvěma góly se o výhru favorita zasloužil sedmnáctiletý portugalský talent a kapitán týmu Marcos Lopes.

Plzeň U19 - Manchester City U19 foto: MAFRA - Martin Polívka

Plzeňští mladíci se hvězdného soupeře, kterého trénuje bývalý francouzský reprezentant Patrick Vieira, nezalekli a hráli s ním otevřenou partii. Vyprodané hlediště tréninkového areálu v Luční ulici sledovalo útočný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách, poměr střel byl 19:26.

V úvodních 45 minutách se brankově prosadili jen hosté z Anglie. V 51. minutě dokázali svěřenci kouče Jiřího Žiláka snížit, když hlavou skóroval Kratochvíl, ale poslední slovo měli znovu dvakrát mladíci Manchesteru. Večer od 20:45 změří síly A týmy obou klubů v úvodním utkání skupiny Ligy mistrů.

V nové soutěži UEFA Youth League se potkávají nejstarší dorostenecké týmy všech 32 účastníků Ligy mistrů dospělých, zápasy se hrají v dopoledních a poledních hodinách. Vyřazovací fáze se bude hrát jen na jeden zápas.