Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

123 gólů za 18 zápasů. Sedmiletý fotbalista ohromil Anglii

Sport

  15:15
PRAHA - Dlouhé blonďaté vlasy, kapitánská páska a široký úsměv. Tohle má být budoucí fotbalová superstar! Sedmiletý Ben Trueman už stihl překonat střelecký rekord slavného Michaela Owena. Za 18 zápasů nastřílel 123 gólů a v Anglii mají jasno - ze skromného chlapce se klube národní hrdina.

Ben Trueman. foto: liverpoolecho.co.uk

Po hřišti pobíhá jako většina ostatních, ovšem jakmile na jeho kopačku dosedne míč, soupeři musí vyhlásit stav maximální pohotovosti. Prudká rána, efektivní klička, milimetrová přihrávka!

V klubu Haydock FC je Trueman hvězdou, stejně staré protihráče převyšuje ve fotbalových dovednostech o několik tříd.

Zaujal i média

Fotbalové umění sedmileté naděje neušlo ani médiím po celém světě, přední server BBC o něm dokonce natočil krátkou reportáž.

A jeho talent neunikl ani nejslavnějším klubům. Sedmiletý fotbalista již částečně nakoukl do akademie v Liverpoolu a do líhně mladých talentů si ho pozvaly i týmy z Manchesteru. "Chci být profesionálním fotbalistou," opakuje stále.

"Ale nesmírně důležitou roli hraje v jeho věku také vzdělání, nemůžeme ho nechat hrát jenom fotbal," řekl webu liverpoolecho.uk jeho otec Paul. Patřičnou rovnováhu školních povinností a sportu by Benovi zajistil podpis smlouvy s jednou z akademií, jelikož by mohl docházet na specializovanou soukromou školu.

"Fotbal miluje, občas jen pobíhá kolem domu, kope do míče a usmívá se," přidává Paul. A zdůrazňuje, že kapitánskou pásku nenosí na své paži jen z důvodu skvělé střelecké produktivity. "Pokud se někdo zraní, tak Ben je první, který se ujistí, jestli je hráč v pořádku a pomůže mu vstát. Férové jednání v jeho věku je zkrátka neuvěřitelné."

Sedm branek na zápas

Někteří ho přirovnájí k Messimu, druzí v něm vidí osobitý talent. Roztomilý blonďák má každopádně skvěle nakročeno. S průměrem takřka sedmi vstřelených branek v osmnácti soutěžních zápasech už Trueman strčil do kapsy třeba anglickou ikonu Michaela Owena, který střelecký rekord na stejné úrovni před lety vytvořil.

"Pokud někdo nastřílí 130 gólů, tak si každý myslí, že musí být chamtivý. Ale pozorovat Bena je prostě úžasné, ať už jde o jeho celkový přístup nebo chování přímo na trávníku," říká na jeho adresu Luke Burke - manažer týmu Haydock FC.

Kam až může ve fotbalovém mrakodrapu vystoupat?

Mohlo by vás zajímat