20. prosince 2018 17:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

200 tisíc korun. Letošní rekordní pokutu dostala Sparta za fandy v Příbrami

Fanoušci Sparty na zápase 1. FK Příbram - Sparta Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Sparty na zápase 1. FK Příbram - Sparta Praha | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Sparta Praha musí zaplatit 200 tisíc korun za masivní výtržnosti fanoušků v utkání posledního podzimního ligového kola v Příbrami. Jde o nejvyšší pokutu, kterou disciplinární komise LFA udělila od loňského června. Letenští příznivci zároveň nesmějí do sektoru pro hosty v příštím venkovním soutěžním duelu.

„Disciplinární komise bude pokračovat v nulové toleranci k používání pyrotechniky a zejména potom k vhazování pyrotechniky na hrací plochu a jiných prostor stadionu,“ uvedl v tiskové zprávě po posledním letošním zasedání disciplinárky její předseda Richard Baček.

Sparťanští fanoušci při utkání v Příbrami způsobili hned třikrát přerušení hry. Na trávník opakovaně vhazovali světlice a v průběhu první půle také po domácím brankáři Ondřeji Kočím sněhové koule. Letenští u Litavky podtrhli nevydařený podzim a jen remizovali 1:1.

Pokuta 200 tisíc korun je nejvyšší od loňského června. Tehdy po posledním kole předminulé sezony musela Slavia zaplatit stejnou částku za výtržnosti v utkání s Brnem, po němž získala titul. Dosavadním maximem tohoto ročníku bylo 130 tisíc korun rovněž pro Spartu po domácím derby se Slavií.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz