13. prosince 2018 10:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

770 milionů korun. Tolik si vydělala Plzeň v letošní Lize mistrů

Viktoriáni si úspěch užívali naplno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viktoriáni si úspěch užívali naplno. | foto: Martin Polívka, MAFRA

PLZEŇ/PRAHA Viktoria Plzeň si díky letošnímu účinkování ve fotbalové Lize mistrů výrazně finančně přilepšila. Start v podzimní základní skupině a postup do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy vynesly západočeskému klubu přes 770 milionů korun.

Viktoria postoupila do hlavní části elitní soutěže potřetí v historii, ale poprvé přímo bez kvalifikace jako vítěz minulé sezony české ligy. Za účast ve skupině plzeňský klub dostal od Evropské fotbalové unie UEFA prémii 394 milionů korun.

V Plzni jsou Vrbovy děkovačky pověstné.
Týmová oslava Viktoriánů po postupu do jarní části Evropské ligy.

Svěřenci Pavla Vrby v konkurenci Realu Madrid, AS Řím a CSKA Moskva uhráli v šesti zápasech sedm bodů za dvě výhry a remízu, za což Plzeň inkasovala 163 milionů korun. Sedm bodů je také rekord Viktorie v soutěži.

Postup do únorového úvodního kola vyřazovací části Evropské ligy za třetí místo ve skupině Champions League byl ohodnocen částkou 13 milionů korun. Dalších 201 milionů korun si Plzeň vydělala díky svému postavení v klubovém koeficientu za posledních deset let.

ČTK

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?