8. prosince 2008 11:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

AC Milán porušuje dohodu, chce Beckhama nastálo

David Beckham v dresu L.A. Galaxy.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Beckham v dresu L.A. Galaxy. | foto: ČTK

MILÁN Šéf AC Milán Adriano Galliani doufá, že anglický fotbalista David Beckham zůstane v týmu "Rossoneri" déle než jen na původně plánované hostování z Los Angeles Galaxy během přestávky zámořské MLS. Připojil se tak k trenérovi AC Carlu Ancelottimu, který nedávno uvedl, že by Beckhama chtěl v týmu natrvalo.

"Věřím, že se do Milána zamiluje a zůstane," řekl Galliani v rozhovoru pro televizní stanici Sky Italia. "Problém je, že ho v Americe drží spousta reklamních kontraktů. Viděl jsem je a jsou opravdu strašidelné. Ale snad dá přednost svým citům," dodal.

Třiatřicetiletý Beckham bude v AC Milán hostovat od ledna do března, aby se během přestávky MLS udržel ve formě pro potřeby anglické fotbalové reprezentace. Od chvíle, kdy se záložník Galaxy s italským klubem dohodl, spekuluje se o tom, že nakonec do Milána přestoupí. Přesto jednou z podmínek Galaxy bylo, že se hrář po konci hostování vrátí zpět do Los Angeles a vedení AC Milán nebude hráče lanařit do svých řad.

To nyní Galliani nepřímo učinil a to ještě před tím, než se vůbec fotbalista k týmu připojí. Je tak možné, že odstartoval slovní přestřelku s vedením amerického týmu, který svůj klenot nechtěl do Evropy pustit ani na hostování.

"Těžko říct, jak dlouho u nás bude. Teď to vypadá tak, že jen dva a půl měsíce," mírnil tak Galliani svá předešlá slova. "Beckham přiletí 20. prosince, absolvuje lékařskou prohlídku, tiskovou konferenci a zajde na zápas AC s Udine," dodal. "Pak bude mít sedm dní volno a jeho dobrodružství s Milánem poté začne v Dubaji na našem zimním tréninkovém kempu," uvedl. Jak dlouho nakonec bude Beckhamovo dobrodružství v Miláně trvat? A dojde na něj vůbec?

Antonín Vavrda a ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR CNC - ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz