Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Africké duo sestřelilo Budějovice. 'Bylo to ale vydřené,' ví Wilfried

Sport

  19:10
PRAHA - Sparťanský trenér Jozef Chovanec byl spokojen s vítězstvím nad Budějovicemi 2:0 a stažením náskoku Plzně, ovšem za výkon své hráče chválit nebude. "Po dlouhé době jsme porazili České Budějovice, ale znovu se ukázalo jak je to pro nás nepříjemný soupeř. Zápas to nebyl ničím výjimečný, snad jen dalšími dvěma góly našich útočníků," připomněl prodlouženou sérii Bonyho Wilfrieda a Léonarda Kweukeho.

Sparta - České Budějovice (Bony Wilfried, vpravo, a Dmitrij Lencevič) foto: ČTK

Ani s nimi ale nebyl v neděli zcela spokojen. "Dávají góly, to je pro nás důležité a je to určitě i zpestření pro celou ligu. Na druhou stranu ne vždy hrají podle našich představ, mají ještě řadu nedostatků a také dnes to nebylo zcela ideální. A na Wilfriedovi se i projevilo, že v týdnu hrál celý zápas za reprezentaci," uvedl letenský kouč, který udělal v sestavě řadu změn. "Adiaba nehrál minule dobře, a tak se urychlil návrat Kušníra, Kladrubský zase celý týden netrénoval kvůli silnému nachlazení, tréninkový výpadek byl znát u Kucky," řekl Chovanec.

Čtěte také

Největší radost mu dělá, že místo dvanácti bodů ztrácí jeho svěřenci na Plzeň už pouze čtyři body. "Stále jsme říkali, že se musíme dívat především na sebe a to platí nadále. Samozřejmě čtyři body už jsou lepším východiskem před zimou, ale do konce soutěže zbývá pouze třináct kol," připomněl Chovanec, že jeho tým stále nemá v cestě za obhajobou zdaleka vyhráno.

Hostující Jaroslav Šilhavý očekával velkou sparťanskou snahu rychle zlomit odpor jeho týmu. "Po prohře Plzně jsem tušil, že Sparta bude mít ohromnou motivaci stáhnout náskok na ligové čelo. Potvrdilo se to, navíc se do sestavy vrátili Kucka s Kušnírem, k tomu jsme museli uhlídat oba africké útočníky. Nějaký čas se nám to dařilo, ale pak jsme zbytečnou chybou Spartě vedení sami nabídli," připomněl první gól po propadnutí ve středu obrany.

Na dva letenské střelce hráče připravoval, přesto se nakonec stejně prosadili. "Možná nám chybělo ještě více důrazu, možná by někdy bylo lepší než se na ně nalepit v pravou chvíli o krok ustoupit a více zdvojovat," uvedl někdejší stoper, jak se snažil svým hráčům poradit před nejproduktivnější dvojicí ligy.

Wilfriedovi se dlouho příliš nedařilo, ale pak vstřelil nádherný gól a rozhodl o vítězství. Jakoby se na jeho výkonu odrazila únava z cestování na reprezentační utkání v Polsku. "To k fotbalu patří, i když samozřejmě to cestování nikdy není příjemné. Museli jsme ten západ vydřít, i kdyby se nám nedařilo, protože přiblížit se na čtyři body Plzni je před zimou výborné," liboval si útočník z Pobřeží slonoviny.

Připustil však, že únavu už dnes opravdu cítil. "Chtěl jsem po gólu přidat nějaké nové tanečky, ale abych se přiznal, už jsem na ně ani neměl sílu," vysvětlil, proč nevyslyšel volání spoluhráče Kweukeho po tradiční oslavě.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat