Raheem Sterling se opět blýskl gólem.

Raheem Sterling se opět blýskl gólem. | foto: Reuters

Angličané dali pět gólů i Černohorcům, Bulhaři znovu remizovali

•   23:30
PRAHA - Fotbalisté Anglie po drtivém vítězství 5:0 nad českou reprezentací nastříleli pět gólů i Černé Hoře a v Podgorici vyhráli druhé kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 5:1. V dalším utkání skupiny A podruhé za sebou remizovalo Bulharsko, které si z Kosova odvezlo výsledek 1:1.

Černohorci v úvodu Angličany zaskočili. V 17. minutě se záložník Vešovič vydal do útoku, narazil si míč o obránce Michaela Keanea a střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana Pickforda.

Po půlhodině hry ale Keane hlavičkou srovnal a do konce poločasu dokonal obrat Albionu Barkley, jenž před brankou tečoval střelu Hudsona Odoie.

Ve druhém poločase svěřenci kouče Garetha Southgatea potvrdili obrovskou ofenzivní sílu a přidali další tři branky. Postarali se o ně znovu Barkley, Kane a Sterling, který navázal na hattrick proti českému týmu.

Bulharsko v Kosovu vedlo od 39. minuty, ale domácí ve druhé půli srovnali. Stejnou remízu uhráli Bulhaři i v pátek doma proti Černé Hoře.

Portugalci opět nevyhráli a přišli o Ronalda

Portugalští mistři Evropy ani ve druhém domácím utkání ve skupině D nedokázali zvítězit a po páteční bezbrankové remíze s Ukrajinou se rozešli nerozhodně 1:1 se Srbskem.

Hosté od sedmé minuty vedli, poté co se z penalty prosadil Tadič.

Další šok zažili domácí po půlhodině hry, kdy kvůli svalovému zranění musel odstoupit Ronaldo, ale i bez hvězdného útočníka se Portugalcům podařilo ještě před přestávkou vyrovnat zásluhou Pereiry.

Na plný bodový zisk ale obhájci titulu opět nedosáhli.

Francoiuzi doma smetli Island

To Ukrajina vybojovala očekávané tři body v Lucembursku, byť až díky gólu v nastavení a s velkou dávkou štěstí.

Za stavu 1:1 zahráli Ukrajinci v 93. minutě standardní situaci a domácí Rodrigues si nešťastně srazil míč hlavou do vlastní sítě.

Stoprocentní úspěšnost si po dvou zápasech ve skupině H drží Francie a Turecko. Úřadující mistři světa Francouzi si doma poradili s Islandem 4:0.

O trefy „Les Bleus“ se postarali Umtiti, Giroud, Mbappé a Griezmann. Turci si před vlastními fanoušky poradili stejným poměrem s Moldavskem. Dvakrát skóroval útočník Tosun.