Liverpool zvládl přestřelku, United po zoufalém výkonu padli. Leicester vítězně

18:19aktualizováno  23:26
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu ve 23. kole anglické ligy zvítězili v divoké přestřelce na hřišti Norwiche 5:4. Domácí v nastavení vyrovnali, ale Adam Lallana v 95. minutě rozhodl o těsné výhře "Reds". Leicester doma porazil Stoke hladce 3:0 a vede tabulku o tři body před Manchesterem City a Arsenalem, který má k dobru nedělní londýnské derby s mistrovskou Chelsea.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu. foto: ČTK/AP

Liverpool v páté minutě poslal do vedení Roberto Firmino, ale do pauzy otočili skóre Mbokani a debutující posila z Evertonu Naismith a v 54. minutě navýšil náskok Norwiche z penalty Hoolahan.

Drama na stadionu Carrow Road pokračovalo a do 75. minuty hosté zvrátili stav z 1:3 na 4:3, když se postupně trefili Henderson, podruhé Firmino a Milner.

Nováček Premier League dokázal ve druhé minutě zásluhou Bassonga vyrovnat, jenže poslední slovo měl ještě těsně před koncem střídající Lallana.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo

Norwich - Liverpool 4:5 (29. Mbokani, 41. Naismith, 54. Hoolahan z pen., 90.+2 Bassong - 18. a 63. Firmino, 55. Henderson, 75. Milner, 90.+5 Lallana)

Crystal Palace - Tottenham 1:3 (30. vlastní Vertonghen - 63. Kane, 84. Alli, 90. Chadli)

Leicester - Stoke 3:0 (42. Drinkwater, 66. Vardy, 87. Ulloa)

Manchester United - Southampton 0:1 (87. Austin)

Sunderland - Bournemouth 1:1 (45. Van Aanholt - 13. Afobe)

Watford - Newcastle 2:1 (46. Ighalo, 58. Cathcart - 71. Lascelles)

West Bromwich - Aston Villa 0:0

West Ham United - Manchester City 2:2 (1. a 56. Valencia - 9. z pen. a 81. Agüero).

„S mými asistenty už jsme zažili pár zápasů s podobným průběhem. Musíme se zamyslet, jestli to není kvůli nám. Na konci jsme potřebovali štěstí, které se k nám přiklonilo,“ řekl na tiskové konferenci trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Hodně nespokojený byl s defenzivou svého celku. „Proti nám je lehké hrát, protože si nemusíte ani vytvářet šance, ale stačí jen vybojovat standardku, poslat celý tým do naší šestnáctky a něco se stane. Je to hrozné a musíme na tom zapracovat,“ uvedl německý kouč.

Při emotivní hromadné oslavě vítězného gólu přišel o brýle, bez kterých pak přišel před novináře.

„Obvykle mám i druhé, ale nemohl jsem je najít, protože brýle se bez brýlí hrozně těžko hledají,“ dodal s úsměvem Klopp.

Leicester ke třinácté ligové výhře v sezoně nasměroval ve 42. minutě Drinkwater.

Po pauze zvýšil svým šestnáctým gólem nejlepší střelec soutěže Vardy, který v předchozích šesti utkáních vyšel naprázdno, a v závěru ještě upravil na konečných 3:0 střídající Ulloa.

Manchester City remizoval v Londýně s West Hamem 2:2, když musel dvakrát dotahovat nepříznivý stav. Na dva góly domácího Valencii odpověděl vždy kanonýr „Citizens“ Agüero, podruhé až v 81. minutě.

Český útočník Libor Kozák odehrál úvodních 64 minut v sestavě poslední Aston Villy, která remizovala 0:0 na půdě West Bromwiche. Birminghamský celek ztrácí na první nesestupovou příčku propastných devět bodů.

Komický omyl. Čechovi přišly rukavice na starou adresu do Chelsea

Český útočník Libor Kozák odehrál úvodních 64 minut v sestavě poslední Aston Villy, která remizovala 0:0 na půdě West Bromwiche.

Birminghamský celek ztrácí na první nesestupovou příčku propastných devět bodů.

Manchester United nepotvrdil minulou výhru v Liverpoolu a doma podlehl Southamptonu 0:1. Jedinou branku vstřelila v 87. minutě debutující ofenzivní posila Austin.

Svěřenci kritizovaného kouče Louise van Gaala, jenž prohrál v souboji nizozemských trenérů s Ronaldem Koemanem, za celý duel vyslali jedinou střelu na branku a fanoušci je vyprovodili bučením a pískotem. United jsou v tabulce pátí.

Čtvrtý Tottenham otočil zápas na stadionu Crystal Palace a vyhrál 3:1. Domácí poslal do vedení vlastní brankou Vertonghen, ale po pauze se trefili Kane, povedeným volejem Alli a náhradník Chadli.