Eden Hazard z Chelsea se raduje ze vstřelené branky. | foto: Reuters

Chelsea využila zaváhání City, Liverpool a United remizovaly

Petr Čech
  •   15:43aktualizováno  8. února 20:09
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea vyhráli ve 24. kole anglické ligy na hřišti Aston Villy 2:1 a náskok na prvním místě tabulky před druhým Manchesterem City, který doma remizoval s o záchranu bojujícím Hullem 1:1, zvýšili na sedm bodů. Ztratil i Arsenal, když v londýnském derby podlehl Tottenhamu 1:2. Manchester United se s West Hamem rozešel smírně.

„Mám radost, že Manchester City ztratil, na jejich zápas jsem vůbec nemyslel. Soustředil jsem se výhradně na naše utkání,“ citoval server BBC trenéra Chelsea Josého Mourinha. „Máme za sebou další překážku v boji o titul, ale ještě nás čeká spousta dalších. Tohle je asi jediná liga na světě, kde i týmy z dolních pater tabulky můžou hrát i s favority o body,“ dodal.

Chelsea nastoupila s Petrem Čechem pouze mezi náhradníky a do vedení ji poslal už v osmé minutě Eden Hazard. Aston Ville se v úvodu druhého poločasu podařilo vyrovnat - postaral se o to Jores Okore a domácí díky němu ukončili 659 minut dlouhé čekání na gól. Na bod to ale nestačilo, protože v 66. minutě zařídil hostům výhru Branislav Ivanovič.

Trenér Aston Villy Paul Lambert.
Míč míří do sítě. Eden Hazard poslal Chelsea na půdě Aston Villy do vedení.
Didier Drogba (vlevo) a Aly Cissokho.
Eden Hazard z Chelsea se raduje ze vstřelené branky.

Tým trenéra Josého Mourinha si tak upevnil vedení v tabulce, protože Manchester City nečekaně zaváhal. Obhájce titulu jen remizoval s Hullem a bod navíc zachránil až v nastavení James Milner, jenž vyrovnal po úvodní brance Davida Meylera z 35. minuty.

Na třetí místo se posunul Southampton po výhře 1:0 nad Queens Parkem, kterou zařídil v nastavení Sadio Mané. United jsou čtvrtí, jelikož v nedělním utkání jen remizovali na půdě West Hamu 1:1.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo

Tottenham - Arsenal 2:1 (56. a 86. Kane - 11. Özil)

Aston Villa - Chelsea 1:2 (49. Okore - 8. Hazard, 66. Ivanovič)

Leicester - Crystal Palace 0:1 (55. Ledley)

Manchester City - Hull 1:1 (90. Milner - 35. Meyler)

QPR - Southampton 0:1 (90. Mané)

Swansea - Sunderland 1:1 (66. Ki Song-jung - 42. Defoe)

Everton - Liverpool 0:0

Burnley - West Bromwich 2:2 (11. Barnes, 32. Ings - 45. Brunt, 67. Ideye)

Newcastle - Stoke 1:1 (74. Colback - 90. Crouch)

West Ham United - Manchester United 1:1 (49. Kouyaté - 90.+2 Blind).

Přitom svěřenci Louise van Gaala prohráli z posledních 14 duelů jen jediný, jenže tentokrát neměli svůj den. Domácí měli víc šancí, ale soupeřův těsný náskok smazali až v nastavení zásluhou Blinda.

Tottenham v sobotním derby s Arsenalem sice po brance Mesuta Özila prohrával, po přestávce ale skóre otočil. Obrat dirigoval Harry Kane, když v 56. minutě nejprve hostům ukončil 362 minut trvající neprůstřelnost a čtyři minuty před koncem zaznamenal dvanáctou ligovou branku, jedenáctou v posledních 14 soutěžních zápasech.

Arsenal, za který odehrál posledních dvacet minut Tomáš Rosický, se po prohře s londýnským rivalem propadl mimo pohárové příčky na šestou pozici. Na pátý Tottenham, který drží páté místo, zaručující start v Evropské lize, zaostávají Kanonýři o bod.

Druhé sobotní derby vítěze nemělo, v utkání Evertonu s Liverpoolem branka nepadla. Pro hostujícího kapitána Stevena Gerrarda navíc šlo o poslední zápas proti městskému rivalovi, po sezoně totiž bývalý anglický reprezentant zamíří do Los Angeles Galaxy.