Radost Liverpoolu. Steven Gerrard (vlevo) a Philippe Coutinho. | foto: Reuters

Čtyři branky za osm minut. Liverpool po divokém závěru zdolal QPR

•   16:35aktualizováno  19:23
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v utkání osmého kola anglické ligy na hřišti Queens Park Rangers 3:2. V hektickém závěru padly čtyři branky v rozmezí osmi minut, domácí si v zápase vstřelili dva vlastní góly.

Liverpool nevstoupil do sezony ideálně a ani tentokrát nezačal přesvědčivě. Nejblíže gólu v první půli byl domácí záložník Fer, dvakrát ale trefil pouze brankovou konstrukci. I po přestávce byl zpočátku aktivnější londýnský celek, přesto se do vedení dostali hosté.

Raheem Sterling (vlevo) se snaží obelstít dvojici protihráčů.
Fotbalista Mario Balotelli v dresu Liverpoolu. Nyní však zamířil na hostování...
Karl Henry (vlevo) stíhá Raheema Sterlinga.
Harry Redknapp, trenér domácích fotbalistů, gestikuluje směrem ke svým...

V 67. minutě rychle rozehráli standardní situaci, Johnson po zemi přihrál do vápna a míč nešťastně za záda vlastního gólmana McCarthyho poslal Dunne. Pětatřicetiletý obránce si vstřelil už desátou vlastní branku v anglické lize a v této statistice vede.

V závěru utkání gradovalo, během osmi minut viděli diváci na Loftus Road čtyři branky. V 87. minutě vyrovnal střídající Vargas, o tři minuty později ale Liverpoolu vrátil vedení premiérovým zásahem v sezoně Brazilec Coutinho.

Vargas byl při chuti a v druhé minutě nastavení znovu přiblížil domácí tým k bodovému zisku, Caulker však po Sterlingově pasu do šestnáctky vlastním gólem rozhodl o třetí prohře QPR v řadě.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo

QPR - Liverpool 2:3 (87. a 90.+2 Vargas - 67. vlastní Dunne, 90. Coutinho, 90.+5 vlastní Caulker)

Stoke - Swansea 2:1 (43. Adam z pen., 76. Walters - 34. Bony z pen.).

O sobotních utkáních čtěte ZDE.

„Ukázali jsme ohromný charakter a byli jsme o něco lepší v druhém poločase, QPR si ale rozhodně nezasloužili prohrát. Měli jsme velké štěstí,“ oddychl si kouč Liverpoolu Brendan Rodgers v rozhovoru pro Sky Sports.

Jeho protějšek Harry Redknapp i přes prohru své svěřence pochválil. „Tým předvedl nejlepší výkon od té doby, co jej trénuji. Hráli jsme fantasticky. Byli jsme úspěšní v 90 procentech soubojů, na konci jsme však byli naivní a proto jsme prohráli.“

Swansea se po slibném začátku sezony, kdy byla ve třech zápasech stoprocentní, nepodařilo už v pátém utkání v řadě vyhrát. Na půdě Stoke sice od 34. minuty vedla po proměněné penaltě bývalého hráče pražské Sparty Bonyho Wilfrieda, ještě před koncem první půle však srovnal také z pokutového kopu Adam.

Domácí v druhém dějství dokonali obrat. V 76. minutě rozhodl premiérovým gólem v této sezoně střídající Walters, jenž hlavou proměnil Assaidiho centr.