Arsenal dal tři góly během čtyř minut, Liverpool nestačil na West Ham

18:19aktualizováno  21:10
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Arsenalu zvítězili v utkání 5. kola anglické ligy na hřišti Aston Villy 3:0 díky třem gólům v rozmezí tří minut a dvanácti sekund. Český reprezentant Tomáš Rosický poprvé v této sezoně zasáhl do utkání Premier League, v 78. minutě vystřídal Oxlade-Chamberlaina.

Střela a gól! Danny Welbeck skóruje do sítě Aston Villy. foto: Reuters

V souboji dvou dosud neporažených týmů měli do 32. minuty mírnou převahu domácí, pak ale Arsenal bleskově utnul jejich naděje. Mezi 32. a 36. minutou se skóre změnilo hned třikrát, pokaždé ve prospěch hostů.

Nejprve vyslal Danny Welbeck do šance Mesuta Özila a v poslední době kritizovaný německý reprezentant se trefil poprvé v sezoně. O chvíli později si tito hráči vyměnili role a premiérový gól v dresu "Kanonýrů" oslavil Welbeck. Na 3:0 pro hosty pak nešťastně zvýšil Aly Cissokho, který si do vlastní brány srazil Gibbsův centr.

"Mám z výsledku radost, tým předvedl dobrý výkon. Aston Villa měla své šance, ale poté, co jsme vstřelili první branku, jsme kontrolovali hru," řekl Welbeck.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo

QPR - Stoke 2:2 (42. Caulker, 88. Kranjčar - 11. Diouf, 51. Crouch)

Aston Villa - Arsenal 0:3 (32. Özil, 34. Welbeck, 36. vlastní Cissokho)

Burnley - Sunderland 0:0

Newcastle - Hull 2:2 (73. a 87. Cissé - 48. Jelavič, 68. Diamé)

Swansea - Southampton 0:1 (80. Wanyama)

West Ham United - Liverpool 3:1 (2. Reid, 7. Sakho, 88. Amalfitano - 26. Sterling).

Liverpool, do jehož sestavy se po zranění vrátil slovenský stoper Martin Škrtel, prohrával na hřišti West Hamu již od druhé minuty. Po centrovaném míči do vápna Tomkins hlavičkoval na Winstona Reida a ten svojí první trefou v sezoně dostal "Kladiváře" do vedení. O pět minut později vedli domácí už o dvě branky, Diafra Sakho chtěl sice centrovat na nabíhajícího Valenciu, nakonec ale jeho oblouček spadl za záda gólmana Mignoleta. Pro Liverpool to bylo druhé nejrychlejší dvoubrankové manko v historii, v únoru 1994 prohrávali o dva góly se Southamptonem ještě o minutu dříve.

Hosté dokázali ve 26. minutě snížit, Balotelliho zblokovaná střela se odrazila k Raheemu Sterlingovi, na jehož pokus brankář Adrián nedosáhl. Liverpool tak dorovnal klubový rekord, když skóroval v sedmnáctém venkovním ligovém zápase v řadě.

V druhé půli se do několika šancí dostali liverpoolští Borini či Balotelli, brankář Adrián ale těsné vedení svého týmu udržel. V 88. minutě navíc zpečetil stav na 3:1 střídající Morgan Amalfitano a Liverpool podruhé za sebou v lize prohrál.

Zápas mezi třetí Swansea a čtvrtým Southamptonem rozhodl ve prospěch hostů v 80. minutě střídající Victor Wanyama, asistenci si připsal střelec dvou branek ze zápasu minulého kola proti Newcastlu (4:0) Pellé.

Wanyama se stal první keňským hráčem v historii, který skóroval v anglické lize. V základní sestavě domácích nastoupil bývalý sparťan Wilfried Bony, v 39. minutě ale svůj tým oslabil, když inkasoval druhou žlutou kartu.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...