Diskuze

Anglie slaví postup do osmifinále

Až brankou Crouche sedm minut před koncem zlomili fotbalisté Anglie ve skupině B na mistrovství světa celek Trinidadu a Tobaga. V poslední minutě stanovil konečné skóre zápasu na 2:0 Gerrard a Anglie si jako třetí mužstvo na MS zajistila postup do osmifinále.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

vik

17. 6. 2006 11:13
Nestálo by za úvahu

opustit zónový způsob kvalifikace a začít hrát kvalifikaci po celém světě? Závěrečného turnaje se účastní 31 zemí + pořadatel. Vylosovat šestičlenné skupiny z celého světa /víc členů FIFA stejně není/, losovat by se mohlo do kvalifikačních skupin z jednotlivých zón. Prospělo by to úrovni fotbalu na celém světě a bylo by to spravedlivější. Takhle je jasné, že pokaždé budou hrát USA a Austrálie, event. Japonsko, protože nemají rovnocenné soupeře a na druhé straně se vzájemně vyzařují silná evropská družstva. Tento způsob kvalifikace by byl ovšem finančně nákladnější.