21. května 2011 14:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ANKETA LN: Experti věří, že ligu vyhraje Plzeň

Plzeň - Mladá Boleslav  (domácí radost). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Mladá Boleslav (domácí radost). | foto: ČTK

PRAHA Výhra Plzně nad Ostravou zajistí Západočechům titul. Sparťan Miroslav Baranek hovořil o šancích Sparty se skleslým hlasem. V koutku duše ale stále doufá v zázrak. Odchovanec Plzně Lukáš Došek se už zase připravuje na oslavy. A internacionál Ladislav Vízek má radost z postupu Dukly.

Dokáže Plzeň získat titul? 
Miroslav Baranek (za Spartu odehrál 100 zápasů): Já si samozřejmě přeji, aby titul získala Sparta. Do poslední chvíle budu věřit, že se tak stane, protože ohledně přínosu pro český fotbal a postupu do evropských soutěžích bude mít Sparta největší šanci.  

Lukáš Došek (odchovanec Plzně): Doufám, že Plzeň vyhraje. Stačí jí dneska vyhrát.

Grafika: boj o titul.

Ladislav Vízek (drtivou většinu kariéry odehrál v Dukle Praha): Samozřejmě, že ano. Do Plzně se už stěhují poháry, delegace ze svazu, tak je přece nenechají odjet zpátky.

Vladimír Táborský (fotbalový expert): Já se domnívám, že Plzeň titul získá. Nemyslím si, že mají těžkého soupeře. Ostrava v celém ročníku není týmem, který by měl dělat problémy favoritům.

Lidové noviny: Plzeň historicky první titul získá. Doma porazí Ostravu a oslavy mohou začít.

Sestoupí Příbram nebo Brno?
M. Baranek: Přál bych si, aby se zachránilo Brno. Na druhou stranu to bude mít hodně složité, protože Příbram hraje doma.

L. Došek: Myslím, že dnes vzájemné utkání skončí remízou a rozhodne se v posledním kole.

L. Vízek: Přikláním se k tomu, že spadne Brno. Zbrojovka má opravdu slabý tým, navíc se mi zdá, že ani nebojuje. Příbram hraje doma a když to Starka (předseda Příbrami pozn. red.) "vyjančí", tak je schopná Brno porazit.

V. Táborský: Mezi slepými jednooký králem. Jediná výhoda Příbrami je, že nastoupí v domácím prostředí. Ale oba týmy patří tam, kde jsou.

LN: Ústí doprovodí do druhé ligy Příbram. Brno si z Příbrami odveze tři body a vytvoří si tak lepší pozici před posledním kolem.

Co říkáte na postup Dukly do první ligy?
M. Baranek: Dukla už dlouhodobě předvádí ve druhé lize hodně nadstandardní výkony, tudíž si myslím, že do ligy patří. Je otázkou, jestli Dukla soutěž obohatí. Má mladé mužstvo, mohla by hrát důstojnou roli. Ale bojím se zázemí a fanouškovské přízně.

L. Došek: Dukla do první ligy patří a jsem zvědavý, jak si povede v příští sezoně. Mezi první a druhou ligou je ale obrovský rozdíl.

L. Vízek: No trvalo to (úsměv). Vytrpěli jsme si dlouhých 17 let ve druhé lize a ještě níž. Postoupili jsme tam, kam patříme. Dukla má krásný stadion a bohatou historii. O mužstvu pomlčím (smích). Ale budu doufat, že kádr na první ligu bude stačit.

V. Táborský: Zasloužený je nejenom postup, ale také první místo. I když její ambice před začátkem sezony asi nebyly takové, ale během ročníku předváděla vyrovnané výkony.

LN: Slavná tažení Dukly jsou zapomenuta. Stadion na Julisce chátrá a zázemí není připraveno na ligu. Na stadion v pražských Dejvicích se také nebudou hrnout davy fanoušků. Ale až čas ukáže, zda bude Dukla pro ligu přínosem.

Tomáš Vrábel, Lidovky.cz