Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ANKETA LN: Kluby ve fotbalové lize. Dluhy, kam se podíváte

Sport

  16:00
PRAHA - Jak na tom jsou kluby v české nejvyšší soutěži s plněním svých závazkům? V menší či větší míře se dá říct, že dluhy vůči dalším subjektům včetně jiných ligových klubům mají všichni. Vyplývá to z ankety Lidových novin napříč všemi šestnácti ligovými celky. Jediným klubem, který odmítl svou finanční situaci komentovat, bylo Slovácko.

Liverpool - Sparta (Tomáš Řepka) foto: ČTK

DLUŽÍTE PENÍZE HRÁČŮM NEBO DOCHÁZÍ KE ZPOŽĎOVÁNÍ VÝPLAT?

Miroslav Platil, ředitel Slavie: "Hráčům v tuto chvíli dlužíme částku kolem sedmi milionů korun. Jsou to spíš platby spojené súčastí v Lize mistrů, které chceme brzy splatit."

DÁLE K TÉMATU

Pavel Mokrý, generální ředitel Brna: "Nedlužíme za výplaty, ale zhruba dva miliony korun za bonusy. Máme však vypracovaný harmonogram splátek."

Miroslav Pelta, šéf Jablonce: "Výplaty se nezpožďují. Jen některé podpisové bonusy jsou po splatnosti, ale s hráči máme vše dohodnuté."

Petr Větrovský, ředitel Příbrami: "Jsme na tom stejně jako ve většině ostatních klubů, výplaty se občas zpozdí. Je to v rozumných mezích. Nejsou to žádné několikaměsíční prodlevy, ale spíš dny."

Ondřej Kasík, mluvčí Sparty: "Sparta nemá s vyplácením mezd svým hráčům problémy. Pokud nastane krátkodobé prodlení, jedná se výhradně o bonusy, které jsou pak pokryty například z prémií za účast v Evropské lize. V těchto případech klub čeká na platbu třetí strany."

Slavia - Jablonec (radost hostí).

Jaromír Gajda, ředitel Olomouce: "Nedlužíme, protože nenakupujeme drahé hráče. Jdeme cestou výchovy mladých talentů, což se nám vyplácí."

Adam Januszek, mluvčí Ostravy: "Ano, dlužíme, ale ke zpožďování výplat nedochází."

MÁ VÁŠ KLUB DLUHY VŮČI JINÝM LIGOVÝM KLUBŮM?

Miroslav Platil, ředitel Slavie: "Máme nějaké drobné částky. Dlužíme třeba Zlínu za Čelůstku. Už jsme předběžně domluveni, že to vyřešíme hráčskou kompenzací. Máme totiž asi 18 fotbalistů, kteří nebudou mít ve Slavii uplatnění."

Petr Větrovský, ředitel Příbrami: "Měli jsme dluhy, ale v posledních týdnech jsme udělali takové dohody, abychom je vyrovnali. Nejvíc nás tížil závazek vůči Viktorii Žižkov."

Jaroslav Köstl, mluvčí Bohemians 1905: "Dlužíme poměrně malé částky."

Pavel Mokrý, generální ředitel Brna: "Dlužíme asi 600 tisíc korun, ale většina této sumy bude přibližně do měsíce splacena."


MAJÍ JINÉ LIGOVÉ KLUBY ZÁVAZKY VŮČI VÁM?

František Hrdlička, ředitel Teplic: "Jde o tři kluby a trvá to už roky. Jsou to sumy v řádech milionů korun, které nám pak chybí v rozpočtu."

Petr Větrovský, ředitel Příbrami: "Ano, v současnosti nám dluží dva kluby. Když to porovnáme s tím, co dlužíme my, jsme dokonce v plusu."

Miroslav Platil, ředitel Slavie: "Evidujeme případ hráče, který dal Slavii k arbitráži kvůli částce 300 tisíc korun. Situaci bychom chtěli vyřešit převodem tohoto dluhu na nejmenovaný klub, který nám dluží milion, takže budeme nakonec v plusu. Myslíme si, že v takových případech nemá cenu vyvolávat zbytečné arbitráže."

Šéf Sparty Daniel Křetínský

Jiří Kotrba, generální manažer Českých Budějovic: "Dluží nám jen některé divizní kluby tady v jižních Čechách. Jedná se ale o desetitisíce korun."

Pavel Mokrý, generální ředitel Brna: "Jiné kluby nám dluží zhruba jeden a půl milionu korun. Některé případy jsou u arbitrážní komise fotbalového svazu."

Richard Jukl, ředitel Hradce Králové: "Měli jsme nesrovnalosti kvůli úrokům ze splatnosti. Jde pouze o desítky tisíc korun."

Libor Kleibl, ředitel Liberce: "Dluží, ale velikost částky neprozradím. Její vymáhání řešíme v souladu se stanovami ČMFS."

Jaromír Šeterle, generální ředitel Mladé Boleslavi: "České kluby nám dluží přibližně statisíce korun. Ze zahraničí nám zase chybí poslední splátka za obránce Jana Rajnocha od tureckého Ankaragücü."

Jaromír Gajda, ředitel Olomouce: "Příbram jsme poslali k arbitráži kvůli částce 540 tisíc korun. Pak nám dluží německý Koblenz 1,9 milionu korun za Hudce s Melinhem."

Adolf Šádek, předseda Plzně: "Prvoligové kluby nám dluží částky v řádech statisíců korun. Vše řešíme v rámci ústních domluv."

Ondřej Kasík, mluvčí Sparty: "Nějaké závazky ostatních ligových klubů vůči Spartě existují, nechceme je však zveřejňovat v médiích."

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...