23. června 2008 8:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Aragonés už myslí na Rusko

Mela před brankou Itálie.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mela před brankou Itálie. | foto: AFP

VÍDEŇ Španělský trenér Luis Aragonés se radoval, že jeho hráči konečně dokázali zlomit čtvrtfinálové prokletí na velkých akcích. "Nejdříve bych chtěl poděkovat všem svým hráčům za úžasný, disciplinovaný výkon a za odolnou psychiku v závěru. Proti skvěle bránícím Italům je to vždycky strašně těžké," řekl nejstarší kouč na turnaji.

Úspěchem se ale nechtěl příliš opájet a už myslel na čtvrteční semifinálový zápas proti Rusku. "Bude to úplně něco jiného. Čeká nás tým, který se vyznačuje skvělou psychickou odolností a rychlou hrou," řekl Aragonés.

Podobně hovořil o semifinále i dnešní španělský hrdina brankář Iker Casillas, který zlikvidoval dvě penalty. "Rusové se stali silnými protivníky, bude to těžký test. Dneska to bylo hodně složité, zápas se hrál v těžkých podmínkách, bylo strašné vedro. Při penaltách jsem měl trochu štěstí," uvedl Casillas.

Na italské straně zavládl obrovský smutek. "Je to veliké zklamání. Kluci bojovali do poslední chvíle, ale mohli opustit hřiště se vztyčenými hlavami. Penalty jsou loterie, bohužel se štěstí přiklonilo k soupeři," posteskl si kouč poraženého celku Roberto Donadoni, nad jehož budoucností u týmu nyní visí otazník.

Najdete na Lidovky.cz