Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Argentinští fanoušci už Maradonu na trenérské lavičce nechtějí

Sport

  18:01
BUENOS AIRES - Diego Maradona přestal být po sobotní prohře na mistrovství světa s Německem pro většinu Argentinců nedotknutelným idolem. V hlasování na internetu projevila většina fanoušků přání, aby u mužstva skončil. Na druhé straně mu zůstalo i hodně stoupenců, a to i mezi samotnými hráči.

Diego Maradona. foto: Reuters

V největší anketě, kterou uspořádal sportovní deník Olé, hlasovalo hned po debaklu od Německa 61 tisíc lidí a 59 procent z nich Maradonu už na lavičce nechce vidět. V anketě listu Clarín to bylo 60 a v La Nación dokonce 68 procent fanoušků.

Novináři Maradonovi vyčítají, že prakticky ignoroval Argentince z Interu Milán, kteří letos slavili triumf v Lize mistrů. Útočníka Diega Milita nechal po většinu turnaje sedět na lavičce, pravého obránce Javiera Zanettiho a tvořivého záložníka Estebana Cambiassa vůbec nezařadil do nominace. Přitom právě pravý kraj obrany, na němž trenér vystřídal tři různé hráče, byl zřejmě největší argentinskou slabinou.

Čtěte také:

Kritikové si všímají i toho, že Maradona neměl takzvaný "plán B" pro případ, že se mužstvu nedaří. Ve čtvrtfinále s Německem jen zachmuřeně chodil kolem lavičky a občas dal najevo své zklamání. Ale změny neúspěšné taktiky se od něj hráči nedočkali.

Přesto by si mnozí přáli, aby u mužstva zůstal. Za hráče to vyjádřil obránce Gabriel Heinze. "Teď není vhodná doba pro unáhlená rozhodnutí. Lepší bude počkat, až opadnou emoce. Maradona odvedl dobrou práci a bylo by skvělé, kdyby v ní mohl pokračovat," řekl jeden z nejzkušenějších argentinských fotbalistů.

Autor:

Mohlo by vás zajímat