17. listopadu 2008 15:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Aršavin chce přestoupit do Bayernu Mnichov

Aršavin táhne Rusy.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aršavin táhne Rusy. | foto: AFP

MNICHOV Ruský fotbalový reprezentant Andrej Aršavin chce oblékat dres Bayernu Mnichov. Po skončení ruské ligy hodlá odejít z Petrohradu, kterému na jaře pomohl k triumfu v Poháru UEFA a kde má smlouvu až do roku 2010.

Poté, co zazářil na evropském šampionátu a získal s Ruskem bronzovou medaili, ho vedení Zenitu navzdory zájmu řady špičkových klubů ještě udrželo. V lednu však Aršavin podle všeho zamíří na západ. "Už nechci a nebudu v Zenitu hrát. Mým snem je Bayern Mnichov," řekl sedmadvacetiletý kanonýr pro deník Bild.

Podle Aršavinova poradce Dennise Lachtera nepadne žádné rozhodnutí o přestupu do 10. prosince. V úvahu prý připadají také Real Madrid a FC Barcelona, kterou ruský útočník také označil v minulosti za svůj sen. Za jeho případný přestup by zájemce musel zaplatit zhruba 25 milionů eur.

Ruský bohatýr ovšem již působí tak trošku úsměvně a podivně. Podobně toužebně totiž hned po EURO mluvil o lásce právě k Barceloně. Při přestupových jednáních ovšem v ničem novému zaměstnavateli nebyl. Navíc po pár dnech otočil a "zamiloval" se do Anglie. Takže je možné, že do začátku zimního přestupního termínu, se dozvíme z jeho úst zase úplně něco jiného.

Chtěli byste vy, jako kouč věhlasného týmu takového náladového hráče do svého celku? Já bych o tom vážně pochyboval. A ještě drobná paralela - Zenit při svém letošním jarním tažení Pohárem UEFA v semifinále vyřadil právě Bayern. Jak by jej v Mnichově asi přivítali fanoušci?

, Lidovky.cz
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...