25. listopadu 2008 22:38, aktualizováno  23:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Arsenal, Manchester a Real jdou dál

Pavel Nedvěd nakonec v Petrohradu nastoupil a bojoval na hřišti jako lev. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd nakonec v Petrohradu nastoupil a bojoval na hřišti jako lev. | foto: ČTK

PRAHA Tři giganti si v dnešním programu zajistili postup jarního osmifinále Ligy mistrů. Arsenal i Real se protrápili k hubeným výhrám 1:0 nad Dynamem Kyjev, respektive BATE Borisovem, Manchesteru United stačila k postupu bezbranková remíza v zápase s Villarrealem. Dál je doprovodí Lyon, Bayern, Villarreal, Porto a již jistý postupující Juventus.

Byla to bída. Ani jeden z favoritů, vyjma Bayernu Mnichov, se v dnešních zápasech Ligy mistrů v nikterak oslnivé formě nepředstavil. A to všichni, včetně Juventusu, nakonec nastoupili v nejsilnějších možných sestavách.

Arsenal i Real Madrid se doslova protrápili alespoň k hubeným výhrám. Londýnského giganta, který čeká na ligovou trefu 242 minut, spasil v 87. minutě dánský střelec Bendtner. Real se ujal na hřišti Borisova zásluhou 64. trefy ve slavné soutěži Raúla již v 7. minutě vedení, ovšem další branku nepřidal a s odřenýma ušima se také probojoval do osmifinále Ligy mistrů.

K remíze 0:0 se doslova proklopýtali Villarreal a Manchester United. Spokojený mohly být s výsledkem oba tábory, zajistil jim totiž postup dál. To je ale asi tak vše. Fanoušky obou týmů (i ty nestranné) musely z předvedené hry bolet oči. Není se však co divit - čtvrté vzájemné utkání těchto týmů skončil stejně - tedy 0:0. Aby pomalu jak kouč "žluté ponorky" Pellegrini, tak "rudý ďábel" Ferguson vypsali před dalším měřením sil speciální střeleckou prémii.

Ve skupině E se zároveň zrodilo velké překvapení, když dánský "David" otočil zápas s "Goliášem" Celticem Glasqow a zajistil si postup do Poháru UEFA. Pro skotský celek pohárová cesta v této sezóně skončí za dva týdny.

Jediná skupina, kde ještě není dané jasně pořadí je skupina F. Fiorentině po dnešním trapném vystoupení proti Lyonu ovšem k jistotě Poháru UEFA stačí v posledním kole alespoň bod. Může za to právě utkání s francouzským šampionem, který si s domácími doslova pohrál. Kdyby neměl Frey dobře postavené tyče, výsledek by byl výraznější než konečných 1:2. Jen Juninho trefil břevno dvakrát.

Páté kolo základních skupin Ligy mistrů pokračuje zítra dalšími osmi zápasy.

VÝSLEDKY - 5. KOLO:
Skupina E:
Villarreal - Manchester United 0:0

Rozhodčí: Rosetti (It.). ČK: 82. Capdevila (Villarreal). Diváci: 22.000.

Aalborg - Celtic Glasgow 2:1 (0:0)
Branky: 73. Caca, 87. Caldwel vlastní - 53. Robson.
Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 12.000.

TABULKA:
1. Manchester United 5 2 3 0 7:1 9
2. Villarreal 5 2 3 0 9:5 9

3. Aalborg 5 1 2 2 7:12 5
4. Celtic Glasgow 5 0 2 3 2:7 2

Skupina F:
Bayern Mnichov - Steaua Bukurešť 3:0 (0:0)
Branky: 57. a 71. Klose, 61. Toni.
Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 64.000.

AC Fiorentina - Olympique Lyon 1:2 (1:2)
Branky: 45. Giraldino - 15. Makoun, 27. Benzema.
Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 37.000.

TABULKA:
1. Bayern Mnichov 5 3 2 0 9:2 11
2. Olympique Lyon 5 3 2 0 12:7 11

3. AC Fiorentina 5 0 3 2 4:8 3
4. Steaua Bukurešť 5 0 1 4 3:11 1

Skupina G:
Fenerbahce Istanbul - FC Porto 1:2 (0:2)
Branky: 53. Kazim - 19. a 28. Lissandro.
Rozhodčí: Mallenco (Šp.). Diváci: 35.000.

Arsenal - Dynamo Kyjev 1:0 (0:0)
Branka: 87. Bendtner.
Rozhodčí: Hamer (Luc.). ČK: 89. Alijev (Kyjev). Diváci: 59.000.

Zenit Petrohrad - Juventus Turín 0:0.
Rozhodčí: Bo Laursen (Dán.). Diváci: 22.000.

TABULKA:
1. Juventus Turín 5 3 2 0 7:3 11
2. Real Madrid 5 3 0 2 6:5 9

3. Zenit Petrohrad 5 1 2 2 4:4 5
4. Borisov 5 0 2 3 3:8 2

Poznámka: Tučně a kurzívou jsou vyznačeny týmy, které postupují do osmifinále Ligy mistrů. Tučně poté jistí postupující do Poháru UEFA.