Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Arsenal s Čechem v brance dostal od Bayernu ‚bůra‘, Chelsea se nadřela

Petr Čech

22:34aktualizováno  23:02
PRAHA - Pochytal několik velkých šancí a jako jeden z mála hráčů Arsenalu nezklamal. K bodům ale brankář Petr Čech svému týmu nepomohl, utkání na hřišti Bayernu Mnichov londýnský klub vůbec nezvládl a prohrál 1:5. Znovu si tak výrazně zkomplikoval postup ze skupiny.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z gólu v zápase proti Arsenalu. foto: Reuters

Po čtyřech zápasech má zatím Arsenal jen tři body za domácí vítězství nad Bayernem. To je velice málo: ve skupině je poslední, na druhé místo ztrácí šest bodů a postup je hodně daleko.

Aby na něj dosáhl, bude potřebovat zaváhání soupeřů a především mnohem lepší výkon, než jaký předvedl v Mnichově.

Tam, oslabený o mnoho zraněných hráčů, londýnský tým špatně začal, první gól inkasoval už v desáté minutě.

Ve vápně mizerně zahrál ofsajd systém obránce Gabriel, Lewandowski přesně hlavičkoval a první průšvih byl na světě.

Zklamaný Francis Coquelin z Arsenalu po konci utkání.
Petr Čech při utkání proti Bayernu.

Pak se hosté trochu vzchopili a brzy vyrovnali, jenže Özil zřejmě po centru Monreala pomohl balonu do sítě rukou. Rozhodčí s malou prodlevou zareagoval a branku neuznal, což Arsenal zlomilo.

Po půlhodině přidal druhý gól Müller, který poslal balon k tyči po nepovedené střele Comana, před poločasem ještě nádhernou střelou zvýšil vedení domácích Alaba.

Čech jen smutně vylovil míč ze sítě, těžko mohl s některým z gólů něco dělat. Naopak vytáhl několik výborných zákroků při dalších šancích Bayernu, vychytal Lewandowského či Müllera, ale debakl odvrátit nedokázal.

Fotbalisty v Británii trápí špatný stav chrupu. Ovlivňuje to i jejich výkony

Ve druhém poločase výborně hrajícího Comana nahradil uzdravený Robben a po pár vteřinách prostřelil Čecha po přihrávce Alaby, kterého obránci vůbec nestíhali.

Snížení Girouda ani další dva výborné Čechovy zákroky už fanoušky Arsenalu nemohly utěšit, zvlášť, když v poslední minutě ještě přidal pátý gól Müller, který ranou k tyči zakončil rychlý protiútok.

V krizové situaci dokázala naopak zabrat Chelsea, které se vůbec nedaří v Lize a v ohrožení je trenér Mourinho.

Nad Dynamem Kyjev vedla po vlastní brance Dragoviče, stejný hráč pak ve druhé půli vyrovnal. Nakonec ale zůstaly tři body v Anglii, vítězství trefil ukázkově zahraným přímým kopem Willian.

Blízko k postupu měla ve středu Barcelona, která si poradila s BATE Borisov 3:0. Oslavy katalánskému celku však oddálil AS Řím, když porazil Leverkusen 3:2.

Fotbalista Benzema skončil ve vazbě. Vydíral spoluhráče z reprezentace

Na výhře domácích, kteří po poločase vedli 2:0, se jednou brankou podílel Edin Džeko a ukončil dvouleté čekání na gól v Lize mistrů. Navíc si připsal teprve druhý zásah v sezoně, na který pro změnu čekal 602 minut.

S předstihem si zajistil postup Zenit Petrohrad, díky dvěma gólům Arťoma Dzjuby vyhrál v Lyonu i čtvrtý zápas ve skupině.

Po výhře 1:0 nad Valencií tak dostal šanci na postup i nováček Ligy mistrů Gent. Belgický klub je třetí a na soupeře ztrácí dva body.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina E

FC Barcelona - BATE Borisov 3:0 (1:0)

Branky: 30. z pen. a 83. Neymar, 60. Suárez. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.).

AS Řím - Leverkusen 3:2 (2:0)

Branky: 2. Salah, 29. Džeko, 81. Pjanič z pen. - 46. Mehmedi, 51. Hernández. Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kaljugin (všichni Rus.). ČK: 79. Toprak (Leverkusen).

Bayern Mnichov - Arsenal 5:1 (3:0)

Branky: 29. a 89. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.).

Olympiakos Pireus - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)

Branky: 65. a 90. Pardo - 21. Hodžič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.). ČK: 79. Pivarič (Záhřeb).

Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3 (0:1)

Branka: 75. Zaháví z pen. -19. Tello, 50. André, 72. Layún. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).

Chelsea - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branka: 34. vlastní Dragovič, 83. Willian - 78. Dragovič. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR).

Gent - Valencie 1:0 (0:0)

Branka: 49. Kums z pen.. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.).

Lyon - Petrohrad 0:2 (0:1)

Branky: 25. a 57. Dzjuba. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 72. Gonalons - 89. Aňukov.

Tabulka:
1. Petrohrad 4 4 0 0 10:4 12
2. Valencie 4 2 0 2 5:5 6
3. Gent 4 1 1 2 4:5 4
4. Lyon 4 0 1 3 2:7 1

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...