Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Arsenal smolně prohrál na Manchesteru, Rosický u toho nebyl

20:18
MANCHESTER - Neuvěřitelně smolný zápas prožili hráči Arsenalu na hřišti úřadujícího mistra. Kanonýři bez Tomáše Rosického, který nebyl ani na lavičce, vedli díky Aršavinovi, ale nakonec odjeli domů s prázdnou.

Český reprezentační kapitán se díval jen z tribuny, jak Manchester ve druhém poločase otočil skóre, aniž by si vypracoval jedinou šanci. Nejprve Rooney upadl v pokutovém území a sám proměnil pokutový kop, poté se trefil parádním vlastencem Diaby. Arsenalu tak mezi prsty uteklo vítězství v zápase, ve kterém byl lepším týmem.

Fotbalisté Chelsea potvrdili v souboji s nováčkem z Burnley roli favorita a ve 4. kole anglické ligy vyhráli 3:0. Londýnský celek tak zůstal v této sezoně stoprocentní a dostal se do čela tabulky. Český brankář Petr Čech nemusel čelit žádné nebezpečné situaci, vychytal druhé čisté konto za sebou a již 252 minut neinkasoval.

Burnley, které vstoupilo do sezony velmi dobře a doma porazilo obhájce titulu Manchester United i Everton, dlouho odolávalo i Chelsea. Až v nastavení první půle zafungovala spolupráce útočníků Chelsea Drogby s Anelkou, před kterým už pak byla jen prázdná branka. Krátce po změně stran zvýšil hlavou Ballack a skóre uzavřel bek Ashley Cole, který zaznamenal teprve třetí gól za posledních pět sezon.

Krok s Chelsea drží Tottenham, který rovněž počtvrté vyhrál. Na rozdíl od Chelsea ho to ale stálo hodně sil. Výhru 2:1 nad nováčkem z Birminghamu zařídil až v páté minutě nastavení rychlonohý záložník Lennon.

Zatímco Chelsea a Tottenham vstoupily do sezony suverénně, Liverpool se nadále trápí. Ke dvěma porážkám sice přidal druhé vítězství, ovšem při výhře 3:2 na hřišti Boltonu výkonem nepřesvědčil. Bolton dokonce dvakrát vedl, ale v 54. minutě přišel o vyloučeného Davise a Liverpool zápas otočil. Vítěznou branku vstřelil sedm minut před koncem kapitán Gerrard.

Premire league

Chelsea - Burnley 3:0 (45.+1 Anelka, 47. Ballack, 52. A. Cole), Blackburn - West Ham United 0:0, Bolton - Liverpool 2:3 (33. Davies, 47. Cohen - 41. Johnson, 56. Torres, 83. Gerrard), Stoke - Sunderland 1:0 (43. Kitson), Tottenham - Birmingham 2:1 (72. Crouch, 90.+5 Lennon - 75. Bowyer), Wolverhampton - Hull 1:1 (46. Stearman - 3. Geovanni),