Zklamaný fotbalista Arsenalu Alex Oxlade-Chamberlain | foto: Reuters

Liga mistrů: Arsenal zase prohrál, Čechův náhradník si dal vlastní gól

Petr Čech
  •   22:47aktualizováno  23:13
LONDÝN - Několik nečekaných výsledků se během večera urodilo ve fotbalové Lize mistrů. Favorité v několika případech zaváhali, doma prohrál třeba Arsenal, za který tentokrát nechytal Petr Čech. Barcelona zase odvrátila domácí porážku s Leverkusenem až v posledních deseti minutách.

Arsenal přivítal Olympiakos Pireus a po víkendové vysoké výhře nad Leicesterem znovu potvrdil, že v úvodu sezony má hodně kolísavou formu.

Dvakrát prohrával, podruhé poté, co si dal Čechův náhradník David Ospina kuriózní vlastní gól - míč sice chytil, ale pak udělal krok zpátky a donesl ho nechtěně za čáru.

Po obou trefách se Arsenalu povedlo vyrovnat, napotřetí už ale ne. Gól Finnbogasona ze 66. minuty zůstane zapsaný jako vítězný, a tak londýnský tým ve druhém zápase skupiny podruhé prohrál, čímž si hodně zkomplikoval boj o postup.

Fotbalisté Olympiakosu senzačně vyhráli na půdě Arsenalu.
Fanoušci Olympiakosu na Emirates Stadium v Londýně.

Druhý favorit skupiny, Bayern Mnichov, naopak v klidu zvítězil. Doma rozstřílel Dinamo Záhřeb 5:0 a ve skvělé formě hrající Lewandowski nastřílel další hattrick.

Další překvapení se dlouho rodilo v Barceloně, kde Leverkusen od 22. minuty vedl po gólu Papadopulose.

Domácí bez zraněného Messiho vypadali bezradně, ale ve druhém poločase zabrali a v poslední desetiminutovce zápas přece jen otočili. Nejdřív se trefil náhradník za zraněného Iniestu Sergi Roberto, definitivní úlevu přinesla domácím krásná rána Suáreze.

Neymar přiznal, že jednal o přestupu do United. Klub nakonec přivedl Martiala

Zklamali hráči AS Řím, kterým vůbec nevyšel zápas s BATE Borisov. V Bělorusku už po půlhodině prohrávali 0:3, nakonec ve druhém poločase snížili na rozdíl jediné branky, ale víc nestihli.

Bídný začátek sezony dál prožívá Chelsea, která prohrála v Portu 1:2. Trenéru Mourinhovi tak nevyšel návrat na hřiště klubu, ve kterém nastartoval svou úspěšnou kariéru. Na čele skupiny je tak překvapivě Dynamo Kyjev, které porazilo přemožitele Plzně, Maccabi Tel Aviv.

Doma prohrál také Lyon, který nestačil na Valencii a s jedním bodem je ve své skupině poslední. V čele je Zenit Petrohrad, který doma porazil Genk 2:1.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina E

FC Barcelona - Leverkusen 2:1 (0:1)

Branka: 80. Roberto, 82. Suárez - 22. Papadopulos. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.).

BATE Borisov - AS Řím 3:2 (3:0)

Branky: 12. a 30. Mladenovič, 8. Stasevič - 66. Gervinho, 82. Torosidis. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.).

Skupina F

Bayern Mnichov - Dinamo Záhřeb 5:0 (4:0)

Branky: 21., 28. a 55. Lewandowski, 13. D. Costa, 25. Götze. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko (všichni Běl.).

Arsenal - Olympiakos Pireus 2:3 (1:2)

Branky: 35. Walcott, 65. A. Sánchez - 33. Pardo, 40. vlastní Ospina,
66. Finnbogason. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).

Skupina G

Maccabi Tel Aviv - Dynamo Kyjev 0:2 (0:1)

Branka: 4. Jarmulenko, 50. Moraes. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.).

FC Porto - Chelsea 2:1 (1:1)

Branka: 39. André, 52. Maicon - 45.+2 Willian. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.).

Skupina H

Petrohrad - Gent 2:1 (1:0)

Branka: 35. Dzjuba, 67. Šatov - 56. Matton. Rozhodčí: Jug - Žunič, Rojko (všichni Slovin.).

Lyon - Valencie 0:1 (0:1)

Branka: 42. Fighulí. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurděvič (všichni Srb.).