Londýn 1. srpna (ČTK) - Fotbalisté Arsenalu získali po třech letech Anglický pohár, ve finále porazili po obratu londýnského rivala Chelsea 2:1. Oba góly „Kanonýrů“ vstřelil kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, „Blues“ navíc od 73. minuty dohrávali bez vyloučeného Matea Kovačiče. Arsenal si připsal rekordní 14. triumf v soutěži. | foto: AP Photo, Reuters

Arsenal ve finále Anglického poháru obrátil nepříznivé skóre. Po výhře nad Chelsea slaví rekordní triumf

•   20:47
Londýn - Fotbalisté Arsenalu získali po třech letech Anglický pohár, ve finále porazili po obratu londýnského rivala Chelsea 2:1. Oba góly „Kanonýrů“ vstřelil kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, „Blues“ navíc od 73. minuty dohrávali bez vyloučeného Matea Kovačiče. Arsenal si připsal rekordní 14. triumf v soutěži.

Finále fotbalového Anglického poháru v Londýně:

Arsenal - Chelsea 2:1 (28. z pen. a 67. Aubameyang - 5. Pulisic).

Derby londýnských celků ve Wembley načala lépe Chelsea, která se v páté minutě ujala vedení díky Christianu Pulisicovi. Po necelé půlhodině hry srovnal z penalty Aubameyang.

Jednatřicetiletý gabonský reprezentant obrátil skóre v 67. minutě, kdy ve vápně obehrál beka Kurta Zoumu a zblízka překonal brankáře Wilfreda Caballera. Chelsea se v závěru musela obejít bez Kovačiče, jelikož chorvatský záložník dostal druhou žlutou kartu.