Vítěznou penaltu Liverpoolu vstřelil Curtis Jones. | foto: Reuters

Arsenal ztratil přestřelku na Anflieldu v závěru a padl na penalty. United vyloupili Chelsea

•   23:40
Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu vyřadili v osmifinále Ligového poháru po divoké domácí přestřelce Arsenal na penalty, v normální hrací době skončil zápas nevídanou remízou 5:5. Manchester United zvítězil na hřišti Chelsea 2:1 díky dvěma zásahům Marcuse Rashforda. Mezi osm nejlepších postoupila i Aston Villa po výhře 2:1 nad Wolverhamptonem.

Liverpool vedl od šesté minuty po vlastní brance Shkodrana Mustafiho, ale „Kanonýři“ zareagovali třemi trefami. O dvě z nich se postaral brazilský záložník Martinelli. Dvě minuty před koncem poločasu snížil z penalty James Milner.

Londýňané si dvoubrankové vedení vzali v 54. minutě zpět, „Reds“ však v rozmezí 58. až 62. minuty srovnali. V 70. minutě se hosté znovu posunuli do vedení, ale ve čtvrté minutě nastavení poslal zápas do penaltového rozstřelu druhou trefou večera Divock Origi.

Na penalty zvítězil vedoucí celek Premier League 5:4. Jediným neúspěšným exekutorem ze všech hráčů byl Daniel Ceballos.

Vítěznou penaltu Liverpoolu vstřelil Curtis Jones.
Dani Ceballos utěšovaný Ainsley Maitland-Nilesem po neproměněné penaltě v...
Autor: Miroslav Němý