24. dubna 2010 19:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ať je Ostrava klidně favorit, tvrdil Brabec po výhře Sparty

Brabec v souboji s Teclem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brabec v souboji s Teclem. | foto: ČTK

PRAHA Zapomeňte na postavení v tabulce. Fotbalisté Sparty se proti posledním Bohemians Praha museli snažit až do konce, aby upevnili své vedení v lize před klíčovým zápasem s Ostravou. Za vítězství 1:0 byl nakonec rád i obránce Erich Brabec. "Zvládli jsme první z pěti zbývajících kroků, i když jsme si to představovali trochu jinak," tvrdil po zápase, na jehož konci zněl od diváků potlesk i pískot.

Mnozí čekali, že si proti sestupujícímu soupeři vylepšíte skóre. Proč se tak nestalo?
Před tím jsem dopředu varoval. Důležité jsou pro nás teď tři body. K pasážím, ve kterých se nám tentokrát nedařilo, si musíme v týdnu něco říct. Jsem přesvědčený, že na konci soutěže nebude rozhodovat skóre, ale počet bodů. A těch budeme mít víc.

Spartu ochránil od blamáže s Bohemians Praha mladíček Kadlec - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Čím si vysvětlujete, že jste nepodali optimální výkon?
Je těžké hrát proti týmu, který brání v bloku s devíti. S tím má problémy i Barcelona, i když nás nechci s nimi zrovna nechci srovnávat. V druhé půli jsme si nějaké šance vypracovali, ale zase je to o tom proměňování.

Očekávali jste, že bude soupeř proti vám tolik zatažený?
Bohemians přijeli s nějakou taktikou a tu důsledně ji dodržovali. Chtěli nás potrápit, s tím jsme počítali. I kvůli tomu jsme měli být v ofenzivě daleko odvážnější.

Nescházelo Spartě také víc nasazení?
To bych nechtěl komentovat, kolik toho kdo na hřišti naběhal. Ono to často není jenom o běhání.

Teď už můžete sledovat Baník. Půjdete se podívat do vršovického Ďolíčku, jak si tam proti Bohemians 1905 povede váš největší konkurent v boji o titul?
Bude tam vyprodáno i bez toho, asi by na nás ani nezbylo místo. V televizi se ale určitě podíváme, je to náš nejbližší soupeř, proto je důležité ho sledovat.

Čekáte, že by mohla Ostrava ztratit?
Je jedno, co čekám. Ostrava momentálně šlape, přiklání se k ní také štěstí. Boj o titul máme pořád ve svých rukou a není nutné se ohlížet na soupeře. Věřím, že Bohemka k pondělnímu zápasu přistoupí zodpovědně a zkusí Baník porazit.

Podle posledních výsledků to vypadá, že lepší formu má spíš Ostrava. Jak to vnímáte vy?
Pokud odborníci tvrdí, že je Ostrava favorit - tak proč ne. My zase vedeme ligu. Věřím, že to vydrží a na konci zvedneme mistrovský pohár nad hlavu.

Berete zápas na Bazalech jako klíčový moment, který rozhodne o titulu?
Může se to tak vyvinout. I po něm ale bude ve hře devět bodů, což je ještě hodně.

Najdete na Lidovky.cz