14. října 2008 17:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Atlético nesmí hrát Ligu mistrů doma

Tomáš Ujfaluši (vpravo) byl v zápase s Getafe pevný jako skála. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Ujfaluši (vpravo) byl v zápase s Getafe pevný jako skála. | foto: ČTK

MADRID Fotbalisté Atlétika Madrid musejí odehrát zbývající dva domácí duely základní skupiny Ligy mistrů minimálně 300 kilometrů od Madridu. Evropská unie UEFA tak dnes potrestala klub, v němž působí i český reprezentant Tomáš Ujfaluši, za nedostatečnou pořadatelskou službu, jež vedla k řádění a rasistickému chování fanoušků během utkání s Marseille 1. října. Trest na dva zápasy dostal i trenér Javier Aguirre a klub musí zaplatit pokutu 150.000 eur (3,7 milionu korun).

Podle agentury Reuters došlo před utkáním, které Atlético vyhrálo 2:1, k potyčkám mezi příznivci Marseille na jedné straně a policií s pořadatelskou službou na druhé. Výsledkem řádění fanoušků pak byly vytrhané sedačky a zapálené ohně v hledišti.

"Během utkání bylo slyšet mnoho pokřiků na adresu 'nebílých' hráčů a navíc byly problémy s handicapovanými fanoušky, kteří si koupili lístky, ale nedostali se do odpovídajících sektorů," uvedl mluvčí UEFA William Gaillard s tím, že někteří fanoušci vtrhli i do části pro média a napadali novináře tmavé pleti.

Atlético musí nastoupit mimo svůj stadion Vicente Calderóna 22. října proti Liverpoolu a 26. listopadu proti PSV Eindhoven. Třetí zápas na neutrální půdě čeká madridský klub v případě, že v příštích pěti letech dojde k nějakému dalšímu incidentu.

V "domácím" i venkovním utkání proti Liverpoolu 2. listopadu nesmí svou funkci vykonávat kouč Aguirre, jenž byl podle tiskové zprávy UEFA potrestán za "nevhodné chování". Klub má čas na odvolání do pátku 17. října.

ČTK