Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Atmosféra ve Slavii? 'Bezmoc a smutek'

Sport

  13:00
PRAHA - Zlomené hlasy fotbalistů Slavie stačí k tomu, aby člověk poznal, kdo byl skutečným poraženým řádění fanoušků v Edenu. "Chápu jejich motiv, ale ta situace je těžká pro všechny a možná si někteří neuvědomili, že my hráči za to nemůžeme," smutnil brankář Zdeněk Zlámal (25).

Zlámal inkasuje první gól v Edenu. foto: ČTK

LN: Jak jste vnímali válku, která se na stadionu rozpoutala? 
Já jsem to viděl až později v televizi. My jsme totiž seděli normálně v šatně, povídali si o zápase a připravovali se na druhý poločas. Nevěděli jsme, že se něco děje. V tom k nám dorazila zpráva, že se utkání zřejmě nedohraje.

DÁLE K TÉMATU

LN: Což delegát později potvrdil. Zasáhlo vás hodně, že jste nemohli úvodní semifinále poháru proti Olomouci dokončit?
Co k tomu říci? Kabinou se nesla atmosféra zklamání, bezmoci a smutku. Chvíli jsme to řešili, pak sundali dresy, osprchovali se a jeli domů. Škoda, prohráli jsme kontumačně 0:3 a nemohli nic ovlivnit. Je zdrcující sledovat, jak se Slavia potápí. Může nás to ovšem semknout. Manko do odvety je sice velké, ale ve fotbale se už povedly i méně pravděpodobné výsledky.

LN: Násilnosti vypukly poté, co k fanouškům promluvil generální ředitel klubu Miroslav Platil. Měl před ně vůbec chodit?
Určitě pro něj nebylo jednoduché postavit se před naštvaný dav. Hlavní je, že se mu nic nestalo. Udělal pro Slavii strašně moc. Nebýt jeho, tak už dávno skončila. Je to férový člověk a my mu věříme.

LN: A jak to vlastně bude s vámi? Ve Slavii jste na hostování z italského Udine…
Kdyby přežila a našla peníze na uplatnění opce, tak bych zůstal. Přeje si to i trenér Michal Petrouš. Chtěl bych navázat v pozici jedničky na končícího Martina Vaniaka, ale po takové legendě to bude mít v bráně každý hodně těžké.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!