7. května 2011 13:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Atmosféra ve Slavii? 'Bezmoc a smutek'

Zlámal inkasuje první gól v Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlámal inkasuje první gól v Edenu. | foto: ČTK

PRAHA Zlomené hlasy fotbalistů Slavie stačí k tomu, aby člověk poznal, kdo byl skutečným poraženým řádění fanoušků v Edenu. "Chápu jejich motiv, ale ta situace je těžká pro všechny a možná si někteří neuvědomili, že my hráči za to nemůžeme," smutnil brankář Zdeněk Zlámal (25).

LN: Jak jste vnímali válku, která se na stadionu rozpoutala? 
Já jsem to viděl až později v televizi. My jsme totiž seděli normálně v šatně, povídali si o zápase a připravovali se na druhý poločas. Nevěděli jsme, že se něco děje. V tom k nám dorazila zpráva, že se utkání zřejmě nedohraje.

DÁLE K TÉMATU

LN: Což delegát později potvrdil. Zasáhlo vás hodně, že jste nemohli úvodní semifinále poháru proti Olomouci dokončit?
Co k tomu říci? Kabinou se nesla atmosféra zklamání, bezmoci a smutku. Chvíli jsme to řešili, pak sundali dresy, osprchovali se a jeli domů. Škoda, prohráli jsme kontumačně 0:3 a nemohli nic ovlivnit. Je zdrcující sledovat, jak se Slavia potápí. Může nás to ovšem semknout. Manko do odvety je sice velké, ale ve fotbale se už povedly i méně pravděpodobné výsledky.

LN: Násilnosti vypukly poté, co k fanouškům promluvil generální ředitel klubu Miroslav Platil. Měl před ně vůbec chodit?
Určitě pro něj nebylo jednoduché postavit se před naštvaný dav. Hlavní je, že se mu nic nestalo. Udělal pro Slavii strašně moc. Nebýt jeho, tak už dávno skončila. Je to férový člověk a my mu věříme.

LN: A jak to vlastně bude s vámi? Ve Slavii jste na hostování z italského Udine…
Kdyby přežila a našla peníze na uplatnění opce, tak bych zůstal. Přeje si to i trenér Michal Petrouš. Chtěl bych navázat v pozici jedničky na končícího Martina Vaniaka, ale po takové legendě to bude mít v bráně každý hodně těžké.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.