6. září 2011 22:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Balíčky lístků na Plzeň v LM zmizely za dopoledne

Listky na Plzeň v Lize mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Listky na Plzeň v Lize mistrů. | foto: ČTK

PLZEŇ Balíčky lístků na domácí zápasy fotbalistů Plzně v Lize mistrů s Barcelonou, AC Milán a BATE Borisov jsou vyprodány. Viktoria dnes po přednostním prodeji pro majitele permanentek uvolnila zbývající vstupenky, které zmizely během jediného dopoledne. K dispozici už nejsou ani poslední lístky na první utkání s Borisovem.

Na vstupenky dnes před stadionem ve Štruncových sadech čekalo téměř 2500 lidí v půlkilometrové frontě a na všechny zájemce se nedostalo. První tam stál už od pondělní 13. hodiny dvaadvacetiletý student, který dostal lístky v 08:10, kdy se otevřely pokladny stadionu ve Štruncových sadech.

Na rozdíl od neděle a pondělí, kdy si vstupenky na domácí zápasy kupovala více než tisícovka majitelů permanentek, mohli dnes první nadšenci dostat lístky také na hlavní tribunu pražského Edenu, stadionu s kapacitou 20.000 lidí. Těch bylo ale málo, zhruba 200, zjistila ČTK.

Vstupenky se měly v Plzni prodávat do 9. září, ale po dnešku už jsou všechna utkání zcela vyprodána. "Balíčky, které šly do volného prodeje, jsou vyprodané," uvedl pro server iSport.cz mluvčí Plzně Jaromír Hamouz.

"Vyprodány jsou už i poslední zbylé lístky na utkání s Borisovem," dodal generální ředitel Adolf Šádek.

Listky na Plzeň v Lize mistrů.

V dvouapůlkilometrové frontě čekalo 2 500 fanoušků. Dočkali se jen někteří

Ve frontě nedošlo během čekání k žádnému problému. Fanouškové si sami uhlídali, aby je nikdo nepředbíhal. Hlídky strážníků se na místě objevily do otevření všech osmi okének v pokladnách jen dvakrát. Na trávníku vedle pokladen bylo pět stanů a desítky rozházených spacáků a dek. Většina fandů stála ve frontě sama, někteří se střídali s kamarády a vždy před výměnou se zvednutýma rukama zakřičeli: "Střídáme!". Ve frontě zaznívaly humorné hlášky a také "Viktorka!" Lidé přijeli do Plzně z různých koutů Česka, například z České Lípy, Kladna, Opavy a Prahy.

"Je tu parta kluků, kteří to perfektně ošéfovali," řekl Jaroslav Levý z Plzně. Podle něj je cena vstupenek rozumná. Na zápasy bere syna a manželku a tajně si myslí na cestu do Milána, kam se dojede z Plzně za sedm hodin.

"Vnoučata tý frontě nebudou věřit. Byl jsem tady jako čtrnáctiletý kluk na Bayernu Mnichov v září 1971, kdy tu bylo 28.000 lidí," dodal. Většina čekajících byli lidé od 15 do 40 let, asi desetinu tvořily ženy.

Ceny lístků jsou odpovídající

Lidé nejčastěji kupovali nejlevnější balíčky, tedy po třech vstupenkách na všechny tři domácí zápasy, které přišly na celkem na 9600 korun, tedy 3200 Kč na všechna tři utkání pro jednoho. Další ceny byly 3700 a nejvyšší 4200 Kč, právě na hlavní tribunu, kde se podle vyjádření klubu rezervují hlavně místa pro obchodní partnery, zástupce UEFA a soupeře.

"Čekal jsem 12 hodin, vzal jsem si pochopitelně všechny lístky, ale ještě mi chybí pro tchána. Na hlavní tribunu jsem nechtěl, protože mají jenom první řadu, odkud není nic vidět," uvedl osmačtyřicetiletý Petr Hanus z Plzně, který vystál frontu sám v celtě.

Při nákupu si mohl vybrat z plánku sektorů. Odbavení jednoho člověka trvalo pokladní v průměru jednu minutu. "Jsem spokojený, hlavně, že kluk to uvidí, dělám to kvůli němu," dodal. Někteří lidé spali podél fronty ve spacích pytlích. "Trochu jsem to podcenil, ale čekal jsem to horší," řekl Jakub z Ledců, který vystál čtrnáctihodinovou frontu v triku a mikině.

"Fotbalista nejsem, ale tohle se vidět musí. A nebude se to opakovat hodně dlouhou dobu," řekl student Lukáš Hruška z Plzně, který přišel do fronty v pondělí v 15:00. Podle něj to nebyl tak nadlidský výkon. Postupně k ránu se atmosféra vyhrocovala, zejména vinou lidí, kteří v noci popíjeli alkohol.

Vážnější problémy ale nenastaly.

"Největší chumel začal přicházet od 22:00 do 24:00, když chodili lidé z hospod. Do 20:00 tu bylo 40 až 50 lidí," řekl třiadvacetiletý Richard Janošík. Když pršelo, tak seděl pod deštníkem, a poté pod stříškou z celty s dalšími nadšenci přímo ve frontě.

ČTK