29. června 2008 18:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ballack nastoupí, píše Bild

Ballack by měl hrát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ballack by měl hrát. | foto: AFP

BERLÍN Kapitán německých fotbalistů Michael Ballack podle listu Bild o finále mistrovství Evropy nepřijde. Jednatřicetiletý záložník prý pár hodin před zápasem o titul ve Vídni se Španělskem vyléčil zranění pravého lýtkového svalu a trenér Joachim Löw ho zařadil do základní sestavy.

Ballack přitom od pátku, kdy se zranění ozvalo, netrénoval a byl v péči lékařů. Kvůli bolestem v lýtku vynechal i dnešní dopolední trénink na stadionu Ernsta Happela. Na týmové poradě po přípravě ho však trenér Löw podle Bildu zařadil do zahajovací jedenáctky. Ještě v sobotu byla podle kouče šance, že klíčová hvězda německého týmu k finále nastoupí, téměř nulová.

Vyhlášený exekutor přímých kopů a skvělý hlavičkář Ballack k postupu do finále turnaje v Rakousku a Švýcarsku přispěl dvěma góly v pěti zápasech. V základní skupině se v duelu s Rakouskem trefil z přímého kopu, ve čtvrtfinále s Portugalskem pak hlavou rozhodl zápas vítězným gólem.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...