28. června 2008 19:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ballack ve finále zřejmě nenastoupí

Ballack přijde o finále. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ballack přijde o finále. | foto: AFP

VÍDEŇ Fotbalisté Německa nastoupí v nedělním finále mistrovství Evropy se Španělskem s největší pravděpodobností bez svého kapitána Michaela Ballacka, který má zraněný lýtkový sval. Trenér Joachim Löw dnes na tiskové konferenci před zápasem uvedl, že šance, že by Ballack mohl hrát, není příliš velká.

Jednatřicetiletý Ballack se zranil v pátek a vynechal poslední přípravu ve švýcarském Teneru i dnešní trénink na vídeňském stadionu Ernsta Happela, kde se nedělní finále uskuteční. Záložník Chelsea, který se velkou měrou podílel na tažení Němců až do finále, k přípravě s týmem ani neodcestoval. Místo tréninku zůstal v hotelu v péči lékařů.

"Intenzivně na něm pracují. Uvidíme, jak se to vyvine přes noc. Dneska nemohl trénovat ani náhodou. Má to lýtko úplně ztuhlé," prohlásil Löw.

Špatný zdravotní stav největší německé hvězdy ho přiměl k tomu, aby už přemýšlel o náhradních variantách. "V úvahu na jeho místo přicházejí Tim Borowski a Bastian Schweinsteiger. Uvidíme, až jak to s Michaelem dopadne," řekl německý kouč.

Ballack k postupu do finále turnaje v Rakousku a Švýcarsku přispěl dvěma góly v pěti zápasech. V základní skupině se v duelu s Rakouskem trefil z přímého kopu, ve čtvrtfinále s Portugalskem pak hlavou rozhodl zápas vítězným gólem.

Německý kapitán může přijít o další důležitý zápas národního týmu. Na mistrovství světa v roce 2002 Ballack nenastoupil kvůli trestu do finále proti Brazílii, která pak získala titul. Na předloňském světovém šampionátu v Německu ho zranění lýtka připravilo o zahajovací zápas s Kostarikou.

ČTK