12. listopadu 2008 16:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Baník chce za účast v poháru peníze od města

Svěrkoš se neprosadil.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svěrkoš se neprosadil. | foto: ČTK

OSTRAVA Fotbalový Baník Ostrava požádal město o mimořádnou dotaci ve výši sedm milionů korun. Důvodem jsou zvýšené náklady související s účastí klubu v prvním kole Poháru UEFA. Novinářům to dnes řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

"Vzhledem ke zvýšeným nákladům a výdajům za bezpečnostní opatření v zápasu se Spartakem Moskva a účasti v evropském poháru jsme město požádali, aby nám poskytlo dotaci," potvrdil mluvčí klubu Igor Bruzl.

Radní se nakonec dohodli, že letošní dotaci klubu navýší, ale nikoliv o požadovaných sedm milionů korun, ale o pět milionů korun. O tuto částku pak budou krátit případnou dotaci v roce 2009. O definitivním přidělení dotace ještě musí rozhodnout zastupitelé, kteří se sejdou 26. listopadu.

Baník zatím od města v letošním roce získal dotaci v celkové výši 16,9 milionu korun.

Podle Kajnara město letos rozdělilo na podporu sportu zhruba 60 milionů korun. Podporuje sporty s účastí více než pěti tisíc diváků, tedy fotbal a hokej. Část prostředků jde přímo tělovýchovným organizacím. Kajnar se domnívá, že nejde o zbytečně vydané peníze, protože město se tak dostává do povědomí. "Vnímám to jako marketingovou záležitost, když jsou tady mužstva úspěšná. Město potřebuje i takový marketing," uvedl Kajnar.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz