Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Baník i bez Baroše deklasoval Sigmu. Hattrickem o tom rozhodl Diop

19:55
OLOMOUC - Fotbalisté Baníku vyhráli v dohrávce 5. kola Fortuna ligy na hřišti Olomouce 4:1 a po čtvrté výhře v sezoně se dotáhli v tabulce na třetí Slavii. Zraněného Milana Baroše v útoku zastoupil Senegalec Dame Diop, který vstřelil hattrick.

Dame Diop (vlevo) se raduje z gólu. foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Sparta kvůli marodce posiluje v útoku. Přivedla Australana Mebrahta, který dával góly za Boleslav

Olomouc naopak prohrála čtyři z pěti ligových zápasů, z toho potřetí doma, a nenaladila se tak ideálně na čtvrteční duel Evropské ligy se Sevillou.

Ačkoli fotbalisté Olomouce dokázali v Evropské lize postoupit přes Kajrat Almaty, na domácí scéně se jim nadále nedaří. Doma prohráli s Plzní, Slavií a vůbec jim nevyšel ani vstup do duelu s Ostravou.

Baníku sice chyběl lehce zraněný kapitán Baroš, ale tomu nezabránilo jít už ve 3. minutě utkání do vedení.

Tomáš Poznat si plácá s fanoušky Baníku
Utkání 3. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - 1. FK Příbram, 4. srpna...

Po dobré kombinaci ve středu hřiště se míč dostal na pravé straně k Pazderovi, který místo střely ještě volil přihrávku na úplně volného Filla. Pro toho nebyl problém uklidit míč do sítě.

Druhou branku přidala Ostrava hned po dalších deseti minutách a tentokrát to bylo z levé strany. Fleišman našel ve vápně Holzera, který předal míč Diopovi, na jehož střelu do protipohybu byl Buchta krátký.

Olomouc - Ostrava 1:4

Branky: 79. Dvořák - 13., 60. a 77. Diop, 3. Fillo. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vlček. ŽK: Plšek - Granečný. Diváci: 10.667.
Olomouc: Buchta - Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek - Hála (46. Texl), Plšek, Kalvach (64. Dvořák), Houska, Falta - Nešpor.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman (77. Granečný) - Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer - O. Šašinka (67. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

Sigma se ve zbytku prvního poločasu snažila o snížení místy i drtivým tlakem, ale hráči Ostravy dobře bránili branku, za kterou je mohutně povzbuzovali fanoušci.

Přestože i ve druhém poločase byla aktivnější olomoucká Sigma, Baník pokračoval v lekci z produktivity.

Po nádherné akci na jeden dotek uprostřed pole a centru z pravé strany hlavičkoval Fillo na zadní tyč, kde doklepl míč do sítě Diop.

Naopak smůlu olomouckých fotbalistů podtrhla dobrá šance Nešpora, kdy míč z jeho kopačky proletěl těsně kolem pravé tyče Laštůvkovy branky.

Štěstí neměla Sigma ani patnáct minut před koncem, když Texlově hlavičce z rohu mnoho do sítě nechybělo. Prakticky z protiútoku se pak prosadil opět Diop a zvýšil vedení Ostravy již na 4:0.

Alespoň jednou potěšit domácí diváky se Olomouci povedlo hned po dalších čtyřech minutách, když se po Zahradníčkově centru hlavou prosadil střídající Dvořák, který gólem oslavil první start v hanáckém dresu.