Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Baník pod Kozlem válí. Ostrava vybojovala vítězství v Budějovicích a v tabulce se posunula na čtvrté místo

Utkání 23. kola první fotbalové ligy mezi SK Dynamo České Budějovice a FC Baník Ostrava 28. února 2020 v Českých Budějovicích. Střelec prvního gólu Nemanja Kuzmanovič z Ostravy. foto: ČTK

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 23. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo s Ostravou 0:2. Baník poslal před přestávkou do vedení Nemanja Kuzmanovič a pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Smola. Jihočeši na jaře poprvé ztratili a doma v lize nebodovali po pěti výhrách za sebou. Baník pod trenérem Lubošem Kozlem vyhrál druhý ze tří zápasů a v tabulce se posunul o dva body před jihočeského nováčka soutěže.
  20:19

Baník o svém triumfu rozhodl hlavně v prvním poločase. Nejen že se prosadil střelecky, ale především byl v úvodních 45 minutách nebezpečnějším týmem.

Jihočeši si nevěděli rady hlavně s krajním obráncem Holzer, který poslal svým spoluhráčům ze strany několik nebezpečných přihrávek. Nejprve se po jedné z nich neprosadil Potočný a z další akce nezakončil ani De Azevedo. V obou případech výborně zasáhnul českobudějovický brankář Drobný. Následně mu pomohla i tyč, kterou trefil Kuzmanovič.

V 41. minutě už se ale srbský hráč prosadil gólově. De Azevedovu střelu vyrazil Drobný a Novák při odkopu trefil Kuzmanoviče, od kterého se míč dostal do sítě. Útočník Baníku navázal na branku z předchozího kola proti Jablonci.

Jihočeši ve druhém poločase výrazně přidali, tlačili se do ofenzivy, bojovali a byli nebezpeční. Ale Mršič v dobré pozici těsně minul a hlavičku střídajícího Šulce zlikvidoval ostravský brankář Laštůvka. Sivok pak v 81. minutě rovněž hlavou z pár kroků mířil nad břevno.

Baník navíc v závěru udeřil z brejku a pojistil si tři body. Po Šašinkově přihrávce v 89. minutě v úniku nezaváhal střídající Smola. Slezané pod novým koučem Kozlem vyhráli i druhý jarní zápas venku.