Souboj Sparty a Baníku.

Souboj Sparty a Baníku. | foto: ČTK

Baník si odváží z Letné bod, myslel i na tři

•   20:22
PRAHA - Osmou remízu zaznamenala dnes Sparta. S Baníkem na domácí půdě ve 13. ligovém kole dokonce prohrávala, ale díky pokutovému kopu srovnala na konečnou remízu 1:1.

Sparta Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 56. Žofčák z pen. - 54. Tchuř. Rozhodčí: Paták - Chytil, Gallo. ŽK: Lička, Strnad (oba Ostrava). Diváci: 9715.

Nadprůměrné utkání dnes viděla pražská Letná. Spartu prověřil tradiční rival Baník Ostrava a bylo se na co dívat. Jako jeden z mála týmů nepřijel Baník do Prahy pouze bránit a v aktivitě se domácím vyrovnal, místy je předčil.

Čtěte: Slavia prohrála v Příbrami

Branky se ovšem vešly mezi dvě minuty. Po sérii rohových kopů hostů se do míče v 54. minutě opřel Tchuř a poslal Ostravany do vedení. Na druhé straně se do vápna vřítil Wilfried a rozhodčí po zákroku na něho odpískal pokutový kop, který Žofčák proměnil. Další branky už nepadly a hráči se rozešli smírně 1:1.

Autor: Lidovky.cz