Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Barca je nejlepší tým historie, míní kapitán Šachtaru

Sport

  13:40
BARCELONA - Prohráli jsme s letošním vítězem Ligy mistrů. To si myslí po středečním debaklu 1:5 v úvodním čtvrtfinále soutěže na hřišti Barcelony kapitán fotbalistů Šachtaru Doněck Dario Srna. Chorvatský zadák nepochybuje o tom, že ukrajinský celek navíc ztroskotal na nejlepším týmu fotbalové historie. I proto se prý porážka vstřebává o něco lépe, byť odveta už bude nejspíš pouhou formalitou.

Barcelona - Šachtar Doněck (zleva: Dario Srna, Lionel Messi) foto: Reuters

Šachtar byl tentokrát daleko od toho, aby zopakoval senzační výhru na Nou Campu z předminulé sezony. Srna byl po utkání skleslý, ale zároveň soupeře zahrnul chválou. "Barcelona letos určitě Ligu mistrů vyhraje. Podle mě to je nejlepší tým všech dob," vysekl Srna pochvalu barcelonským hvězdám.

Podle Srny je ale prohra 1:5 pro ukrajinské šampiony, v jejichž dresu odehrál 82 minut český reprezentant Tomáš Hübschman, příliš krutá. "Hráli jsme lépe než na podzim na Arsenalu, kde jsme také prohráli 1:5. Takže teď jsme si takový výsledek nezasloužili. Ale můžeme si za to sami. Na této úrovni je to jednoduché: nedali jsme svoje velké šance a Barceloně naopak svými chybami pozici hodně usnadnili. Je mi to líto, protože jsme do toho dali všechno," litoval chorvatský internacionál, který po hodině hry z trestného kopu připravil jediný gól Šachtaru pro Jaroslava Rakického.

I on měl za to, že Šachtar mohl do odvety přivézt lepší výsledek. "Měli jsme tolik šancí, že jsme po prvním poločase mohli vést. Štěstí stálo při Barceloně, ale pomohla jí i naše hloupost," řekl Rakickij.

Čtěte také

Defenzivnímu záložníkovi Šachtaru Hübschmanovi, který už barcelonské hvězdy hlídal před dvěma týdny v reprezentačním duelu kvalifikace ME, se nevyplnilo tajné přání, aby Šachtar do domácí odvety dovezl lepší výsledek.

"Je těžké vysvětlit, proč to skončilo zrovna takhle. Když se podíváte na výsledek, tak si můžete říct, že jsme tady nic nedokázali, ale nemělo by se zapomínat na to, že jsme tady hráli odvážně a neproměnili mnoho dobrých šancí," řekl Hübschman po zápase.

V táboře Barcelony vládla euforie. Nejvíc zářil štěstím záložník Iniesta, autor první branky a lahůdkové přihrávky na druhý gól. Barcelonský záložník nemohl oslavit lépe narození svého prvního potomka na začátku týdne.

"Můžete hádat, jaké krásné okamžiky prožívám... Dal jsem branku, pomohl týmu k vítězství v opravdu bláznivém zápase a ještě jsem tátou," líčil Iniesta, který svoji branku věnoval nedávno narozené dcerce.

Autor:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...