Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Barcelona porazila Atlético. Messi se trefil dvakrát, Falcao jednou

21:22aktualizováno  23:09
MADRID - Fotbalisté Barcelony zvýraznili své dominantní postavení ve španělské lize. Vedoucí tým otočil šlágr 16. kola s druhým Atlétikem Madrid a po výhře 4:1 má před ním v čele tabulky už devítibodový náskok. Dvakrát se trefil Lionel Messi, který vylepšil svůj rekord v počtu vstřelených branek za rok na 90 zásahů.

Radost fotbalistů Barcelony foto: Reuters

Výsledky 16. kola španělské ligy

FC Sevilla - Málaga 0:2 (49. Demichelis, 70. Eliseu z pen.)
Zaragoza - Levante 0:1 (19. Rubén García)
Valencie - Vallecano 0:1 (83. Domínguez z pen.)
Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:2 (45.+1 Ronaldo, 48. Coentrao - 31. Sergio García, 88. Albín)
Barcelona - Atlético Madrid 4:1 (57. a 88. Messi, 36. Adriano, 45. Busquets - 31. Falcao)

Třináct bodů ztrácí na katalánského lídra Real Madrid. Obhájce titulu dnes neudržel vedení v domácím zápase s předposledním Espaňolem a po gólu z 88. minuty remizoval 2:2. Barcelona si připsala patnáctou výhru z úvodních šestnácti utkání a potvrdila nejlepší vstup do soutěže v historii. Svěřenci trenéra Tita Vilanovy porazili Atlético popáté v řadě. Madridský celek prohrál po derby s Realem a duelu Evropské ligy v Plzni třetí venkovní zápas za sebou.

Do první velké šance se na Nou Campu dostali hosté. Jejich nejlepší střelec Radamel Falcao, který dal v minulém kole pět branek La Coruni, trefil v deváté minutě hlavou tyč. Kolumbijský kanonýr se dočkal v 31. minutě, kdy rychlý únik zakončil lobem přes barcelonského brankáře Víctora Valdése a připsal si 17. ligovou branku v sezoně. Radost však hostům vydržela jen pět minut.

Na pravé straně si potáhl míč brazilský bek Adriano a tvrdou ranou do horního rohu vyrovnal. V poslední minutě prvního poločasu pak Barca skóre otočila. Po odraženém rohovém kopu se dostal k míči sváteční střelec Sergio Busquets a z několika metrů neměl problém skórovat. V druhé půli už jasně lepší domácí pojistili vedení v 57. minutě, kdy přidal třetí zásah umístěnou střelou k tyči Messi.

Hvězdný Argentinec pak dvě minuty před koncem po chybě hostující obrany uzavřel skóre čtvrtou trefou, svou 25. v tomto ročníku španělské ligy. Menší barcelonský klub Espaňol začal na madridském stadionu Santiaga Bernabéua výborně. Po půlhodině otevřel skóre Sergio García po přesné Verdúově kolmici. Pro Espaňol to byl první gól do sítě Realu po sedmi ligových zápasech a čtyřech letech.

Domácí odpověděli v nastavení prvního poločasu, když po Khedirově nahrávce zblízka zakončil Cristiano Ronaldo. Hvězdný útočník pak tři minuty po změně stran připravil branku pro svého kolegu z portugalské reprezentace Fábia Coentraa. Real však svého "oblíbeného" soupeře v lize poosmé za sebou neporazil, protože dvě minuty před koncem zápasu vyrovnal po nedůsledně bráněném rohovém kopu střídající Juan Albín.