Barcelona porazila díky gólové smršti Sevillu, v čele ale zůstal Real Madrid

21:46
BARCELONA - Fotbalisté Realu Madrid ve 30. kole španělské ligy zvítězili na hřišti nováčka Leganés 4:2 především díky hattricku Álvara Moraty. "Bílý balet" udržel v čele tabulky dvoubodový náskok před Barcelonou a navíc má ještě zápas k dobru. Mistrovská Barcelona doma porazila Sevillu hladce 3:0.

Lionel Messi slaví. foto: Reuters

Realu se povedl úvod a mezi 15. a 23. minutou se prosadili James Rodríguez a dvakrát Morata. Outsider Leganés se však vzchopil a slepenými góly Gabriela a Luciana ještě před pauzou duel zdramatizoval. V úvodu druhého poločasu ale Morata dovršil hattrick a uklidnil hosty, kteří v La Lize naplno bodovali popáté za sebou.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo

FC Barcelona - FC Sevilla 3:0 (28. a 33. Messi, 25. L. Suárez), Alavés - Pamplona 0:1 (88. Berenguer), Gijón - Málaga 0:1 (40. Sandro), La Coruňa - Granada 0:0, Leganés - Real Madrid 2:4 (32. Gabriel, 34. Luciano - 18., 23. a 49. Morata, 15. James Rodríguez).

Barcelona na stadionu Camp Nou srazila Sevillu mezi 25. a 33. minutou. Skóre otevřel nůžkami Luis Suárez, pak rozloženou obranu dvakrát potrestal Lionel Messi. Argentinský útočník s 27 ligovými góly vede tabulku střelců.

Po změně stran se už diváci dalších branek nedočkali, v závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující záložník Vitolo. Zatímco „Barca“ dosáhla devátého vítězství za posledních deset kol, Sevilla v domácí soutěži nevyhrála popáté za sebou.