Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Barcelona prohrála doma a po 59 kolech může přijít o první místo

17:58
Fotbalisté Barcelony podlehli ve 22. kole španělské ligy 2:3 Valencii a po druhé porážce v ročníku mohou v neděli přijít o první místo, které drží již 59 kol. V nedělních zápasech je o něj mohou připravit hráči Atlética i Realu Madrid.

Lionell Messi v zápase proti Valencii foto: Reuters

Barcelona se v utkání, které na Nou Campu zahájila minuta ticha za zesnulého kouče španělských mistrů Evropy z roku 2008 Luise Aragonése, dostala brzy do vedení. Už v sedmé minutě zakončil překvapivým obloučkem z úhlu Alexis Sánchez a přidal třináctý ligový gól v sezoně.

Valencie však góly Daniela Pareja těsně před přestávkou a Pabla Daniela Piattiho těsně po ní skóre otočila. V 54. minutě Barcelona zahrávala kontroverzní penaltu po ruce Ricarda Costy, kterého míč zasáhl jen do ramene, a Lionel Messi svým prvním gólem v La lize od konce září vyrovnal.

"Netopýři" nicméně díky zásahu Paca Alcácera v 59. minutě znovu získali vedení. Barcelona, kterou na posledních 12 minut oslabil po druhé žluté kartě Jordi Alba, už vyrovnat nestačila.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

• FC Barcelona - Valencie 2:3 (7. Sánchez, 53. Messi z pen. - 44. Parejo, 48. Piatti, 59. Alcácer)
  • Levante - Vallecano 0:0
  • Getafe - Valladolid 0:0