Barcelona, Atlético i Real jasně zvítězily, Ronaldo nedohrál

18:44aktualizováno  24. listopadu
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony porazili ve 14. kole španělské ligy Granadu 4:0 a před druhým Atléticem, které doma deklasovalo Getafe 6:0, mají nadále náskok tří bodů. Dařilo se i Realu, který zvítězil na hřišti ligového nováčka Almeríe 5:0. Hosté ale dohrávali více než půl hodiny bez zraněného Cristiana Ronalda.

Fotbalista Barcelony Andrés Iniesta foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 14. kolo

FC Barcelona - Granada 4:0 (20. Iniesta, 40. Fábregas, 71. Sánchez, 90. Pedro)

San Sebastian - Vigo 4:3 (6., 61., 78. a 81. Vela - 23. a 57. Rafinha, 28. López)

Almería - Real Madrid 0:5 (3. Ronaldo, 61. Benzema, 72. Bale, 75. Isco, 81. Morata)

Atlético Madrid - Getafe 7:0 (26. a 52. García, 49. a 78. Villa, 37. vlastní Lopo, 69. Costa, 90.+3 Adrian)

Barcelonu poslal do vedení Andrés Iniesta ve 20. minutě z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po kontaktu Cesca Fábregase s obráncem Dimitriem Foulquierem. A z penalty přidal obhájce titulu i druhou branku, kterou pět minut před koncem poločasu proměnil právě Fábregas. Krátce po hodině hry musel kvůli druhé žluté kartě po faulu na Pedra opustit hřiště Manuel Iturra a domácí dokázali výhodu jednoho muže v poli ještě dvakrát využít. Osmým zásahem v sezoně nejprve navýšil skóre Alexis Sánchez, konečnou podobu výsledku pak dal dvě minuty před koncem doklepnutím míče do prázdné branky Pedro.

Na jednoznačném vítězství Atlética nad Getafe se dvěma góly podílel útočník David Villa a záložník Raúl García, čtrnáctou trefu sezony si připsal nejlepší klubový střelec Diego Costa. Hostující Alberto Lopo si navíc osm minut před přestávkou vstřelil vlastní gól a Getafe muselo od 42. minuty dohrávat bez vyloučeného Juana Valery. Skóre uzavřel ve třetí minutě nastavení premiérovou trefou ročníku střídající Adrian. Real poslal v duelu s Almeríí do vedení už ve třetí minutě Ronaldo, nejlepší střelec soutěže se trefil už posedmnácté.

V 54. minutě ale musel vinou nespecifikovaného zranění střídat a na hřišti jej nahradil Jesé. Krátce po Ronaldově odchodu přidal další branku Karim Benzema a deset minut po něm také letní posila Realu Gareth Bale. Výsledek završily góly Isca a střídajícího útočníka Álvara Moraty. Mexičan Carlos Vela rozhodl čtyřmi brankami o výhře San Sebastianu nad Celtou Vigo 4:3. Skóre otevřel v šesté minutě, další tři branky přidal během půlhodiny druhého poločasu. Čtyři branky dal naposledy ve španělské lize letos v červnu tehdejší útočník Sevilly Álvaro Negredo.