Propad v řádu miliard. Klubům z Premier League výrazně klesá tržní hodnota |
Rezignaci oznámili dva ze čtyř viceprezidentů Emili Rousaud s Enriquem Tombasem a také ředitelé Silvio Elías, Josep Pont, Jordi Calsamiglia and Maria Texidorová. V otevřeném dopise mimo jiné Bartomeua obvinili, že firma, kterou pro klub najal na monitoring sociálních sítí, na nich pomlouvala budoucí kandidáty na předsedu a bývalé hráče.
Volby do vedení Barcelony jsou na programu v příštím roce. Bartomeu vede klub od roku 2014 a po druhém funkčním období už nemůže znovu kandidovat. Obvinění z pomlouvačné kampaně Bartomeu odmítl, ale přesto okamžitě s najatou společností ukončil smlouvu.
„Aféra, kterou známe jako Barcagate a dozvěděli jsme se o ní až z médií, se nám vůbec nelíbí,“ uvedla šestice funkcionářů v dopise, kde vysvětlila i další důvody k odstoupení. „Do tohoto bodu jsme se dostali kvůli tomu, že nemáme žádný vliv na vedení klubu, který zejména v éře po pandemii, čeká velmi složité období,“ dodali.
„Jako naši poslední službu pro klub požadujeme, aby byly co nejdříve vyhlášeny volby a klub mohl být veden nejlepším možným způsobem,“ připomněla šestice činovníků, že ekonomické dopady spojené s přerušením soutěží kvůli koronaviru se nevyhnou ani katalánskému velkoklubu.
Barcelona, která získala osm z posledních jedenácti španělských titulů, se už v rámci úsporných opatření dohodla s hráči na snížení platů o 70 procent, aby ostatní zaměstnanci mohli po dobu pozastavení soutěží pobírat mzdy v plné výši. Právě jednání s hráči o snížení platů bylo dalším bodem kritiky končících funkcionářů.
Nelíbilo se jim, že klub se k tomu přes sociální sítě pokusil hráče dotlačit. Na to si mimo jiné postěžovala i největší hvězda klubu Lionel Messi. „Je překvapující, že přišel pokus vyvinout na nás obrovský tlak, abychom udělali něco, co bychom udělali stejně,“ uvedl argentinský útočník.